IKEA opowiada prawdziwe historie używanych mebli i zachęca do zakupu rzeczy z drugiej ręki

IKEA opowiada prawdziwe historie używanych mebli i zachęca do zakupu rzeczy z drugiej ręki
Jest wiele powodów, dla których meble zmieniają swoich właścicieli. IKEA Norway postanowiła opowiedzieć te wyjątkowe historie w katalogu „The Life Collection 2022”. Tym samym marka zachęca, aby dać używanym meblom drugą szansę – niezależnie od powodów, dla których opuściły dotychczasowy dom.
O autorze
1 min czytania 2022-09-21

Przeprowadzka, narodziny dziecka czy rozstanie – IKEA Norway przekonuje, że życie jest pełne nowych początków. Na szczęście dotyczy to również mebli, które nieraz towarzyszą nam przez wiele lat. W nowej kampanii „The Life Collection 2022”, współtworzonej z agencją reklamową TRY Oslo, sieć prezentuje używane meble wraz z prawdziwymi powodami, dla których produkty ponownie trafiły na sprzedaż.

W katalogu widzimy na przykład regał Billy, od trzech lat „tymczasowo” przebywający w korytarzu, stojak na wino Omar, którego właściciel postanowił więcej nie pić czy też Biurko Idasen, które musiało ustąpić miejsca meblom dla dziecka.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W kategorii „Pandemia” znalazła się komoda Galant stojąca w pustym biurze firmy, która zbankrutowała w 2021 roku. Na końcu pojawia się również krzesło Stockholm, które od ponad 3 lat przebywa na strychu, ale jednocześnie „czeka na nowe przygody”.

IKEA podkreśla, że meble, które nie są już potrzebne w jednym domu, mogą zacząć nowe życie z nowymi właścicielami. Sieć zaprasza do odwiedzania swoich sklepów z używanymi rzeczami, gdzie czeka wiele produktów w niższej cenie. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Obecnie klienci w Norwegii mogą przeglądać i rezerwować produkty online z kilku takich sklepów. W ofercie dostępne są produkty, które IKEA odkupiła od klientów w ramach usługi  „IKEA buy back”. Z drugiej ręki można nabyć też sprawne i bezpieczne w użytkowaniu meble, które zostały wycofane ze sprzedaży ze względu na drobne wady fabryczne oraz takie, które wcześniej znajdowały się na wystawach. W sklepach można znaleźć też rzeczy z poprzednich kolekcji, które nie są już dostępne w tradycyjnych salonach sieci.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się
Nasze nowe sklepy z używanymi rzeczami są potrzebne, ponieważ życie się toczy, a my potrzebowaliśmy bardziej zrównoważonego sposobu traktowania naszych mebli – wyjaśnia Roberto Giannone, globalny kierownik ds. marketingu IKEA.

PS
W kampanii „Życie układasz całe życie” IKEA postanowiła podkreślić piękno zmian i płynności życia. Marka chce wspierać swoich klientów w byciu sobą, proponując funkcjonalne rozwiązania dla domu, które ułatwiają odkrywanie życiowych dróg.