Instagram wprowadza nowe funkcje bezpieczeństwa, w tym multiblokadę i przypomnienie o życzliwości

Instagram wprowadza szereg aktualizacji, które mają pomóc zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom platformy – a w szczególności twórcom i osobom publicznym. Funkcje mają na celu zapobieganie nadużyciom, niewłaściwym zachowaniom oraz mowie nienawiści.
O autorze
1 min czytania 2022-10-21

Niektóre z aktualizacji bazują na istniejących już funkcjach bezpieczeństwa Instagrama.

Kindness Reminders (Przypomnienia o życzliwości)

Kiedy ktoś zechce wysłać wiadomość prywatną do twórcy, zobaczy komunikat na dole czatu przypominający o uprzejmości podczas rozmowie.

Multi-block

Jeśli użytkownik zablokuje kogoś na Instagramie, będzie mieć także możliwość zablokowania każdego innego konta należącego do tej osoby.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Comment reply nudges (Powiadomienia podczas odpowiadania na komentarze)

Bazując na istniejących już powiadomieniach, Instagram wyświetli specjalną informację osobom odpowiadającym na komentarz, który według oceny naszego algorytmu uczenia maszynowego może być obraźliwy. To powiadomienie pojawi się niezależnie od tego, co dana osoba zamierza napisać w swojej odpowiedzi. Chodzi o to, aby zachęcić ją do ponownego przemyślenia, czy chce dołączyć do wątku. Powiadomienia są dostępne na razie jedynie dla użytkowników, którzy korzystają z aplikacji po angielsku, portugalsku, hiszpańsku, francusku, chińsku lub arabsku.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Udoskonalenie funkcji Ukryte słowa

Ukryte słowa pozwalają na ochronę przed oglądaniem obraźliwych wiadomości w czatach, a także uniemożliwia nawiązanie kontaktu osobie, która została zablokowana. 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Funkcja będzie teraz działała także w odpowiedziach na relacje i będzie w stanie wyłapać błędną pisownię słów we wszystkich językach łacińskich, tak aby udoskonalić ukrywanie niechcianych treści.

Zaczynając od treści w języku angielskim, Ukryte słowa będą mogły wyłapywać wiadomości zawierające spam lub mające na celu oszukanie użytkownika. Kolejne języki będą obsługiwane wkrótce.