Kraków zmienił nazwy swoich ulic z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka

Kraków zmienił nazwy swoich ulic z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka
Ul. Poszukiwania Dialogu czy al. Braterstwa i Siostrzeństwa – Kraków zaprezentował tymczasowe nazwy najpopularniejszych ulic w mieście, aby uczcić rocznicę podpisania w 1948 r. Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.
O autorze
1 min czytania 2021-12-13

10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka uchwalony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Święto stało się inspiracją do jednodniowej zmiany nazw krakowskich ulic, aby zwrócić uwagę na takie wartości jak solidarność czy wzajemny szacunek.

W Krakowie na jeden dzień pl. Centralny stał się pl. Sprawiedliwości Społecznej, a pl. Wszystkich Świętych – pl. Praw Człowieka. Ul. Krupniczą zmieniono na ul. Poszukiwania Dialogu, a ul. Wielopole – na ul. Równego Traktowania. Z kolei al. Focha przyjęła nazwę al. Braterstwa i Siostrzeństwa.

– Kraków jest dumny z otwartości w kwestiach światopoglądowych, wielokulturowości i kosmopolityzmu. Nasze miasto jest miastem schronienia i miastem tworzącym równe szanse dla wszystkich – poinformowała Nina Gabryś, pełnomocniczka prezydenta Krakowa ds. polityki równościowej.

Na krakowskich ulicach pojawili się także wolontariusze, którzy rozdawali tekst Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka oraz list Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Zmiana nazw ulic była także okazją do zaprezentowania planowanych na rok 2022 zmian w oznakowaniu drogowym. –  Zarząd Transportu Publicznego włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka i wykonał tablice z nazwami ulic według wzoru nowego Systemu Informacji Miejskiej z nazwami wyznaczonych obszarów SIM – dodała Nina Gabryś.

PS
Aby zwrócić uwagę na łamanie praw człowieka w Katarze, norweski klub Tromsø IL wypuścił pierwsze koszulki piłkarskie z kodem QR.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS 2
Twórcy Muminków stworzyli specjalną kolekcję ubrań i akcesoriów, aby wesprzeć organizację walczącą o prawa człowieka.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się