„Lecimy z pomocą!” – w Poznaniu pojawił się charytatywny butik OLX

„Lecimy z pomocą!” – w Poznaniu pojawił się charytatywny butik OLX
Charytatywny butik OLX stanął przy centrum handlowym Posnania w sercu Wielkopolski. To właśnie tam od 24 sierpnia przez miesiąc trwa akcja, w ramach której platforma wspiera Oddział Dziecięcy Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi w Poznaniu.
O autorze
1 min czytania 2019-08-27

„OLX – Lecimy z pomocą!” to przeniesienie idei samego serwisu ogłoszeniowego ze świata wirtualnego do rzeczywistości, lecz wartością dodaną jest tu misja charytatywna na rzecz lokalnej placówki medycznej. Serce serwisu bije bowiem w Poznaniu i to tu OLX postanowił przy wsparciu mieszkańców przeprowadzić pierwszą taką akcję dobroczynną.

Zbiórka w charytatywnym butiku prowadzona jest na zakup klimatyzacji do Oddziału Dziecięcego Ortopedyczno Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi w Poznaniu, ponieważ latem panują tam duże upały – mali pacjenci w gipsach muszą męczyć się w nawet 40 stopniach. W następnej kolejności OLX chce natomiast ufundować remont łazienek i zakup profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego.

OLX prowadzi zbiórkę na kilka sposobów. Sprzedaje rzeczy przyniesione przez darczyńców, a każdą uzyskaną w ten sposób kwotę podwaja. Na miejscu można też kupić kubek-cegiełkę, lub wrzucić pieniądze do puszki. Na wszystkich, którzy zdecydują się oddać lub kupić przedmiot, czeka kubek świeżej kawy. 

– Serwis ogłoszeniowy OLX ułatwia ludziom życie na co dzień poprzez łączenie kupujących i sprzedających. Wynosząc jego ideę poza świat online chcemy pokazać, że pomaganie wcale nie musi być trudne i czasochłonne. Wszystkich, którzy wierzą w ideę dzielenia się i dawania przedmiotom drugiego życia zapraszamy do naszego butiku z przedmiotami, po przedmioty, a także na pyszną kawę – tłumaczy Paulina Rezmer, rzecznik portalu.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Co więcej, w każdy weekend OLX zaplanował dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym m.in zajęcia jogi, czy rodzinne pikniki. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Wszystkie przedmioty wystawione na sprzedaż w charytatywnym butiku można też znaleźć w serwisie.

PS

OLX ma na swoim koncie również inną akcję społeczną. W grudniu 2018 roku wystartowała kolejna, 11. już edycja „Nakarm psa z OLX”. Dzięki zaangażowaniu użytkowników i wykorzystaniu mechanizmów serwisu, OLX znów pomógł czworonożnym mieszkańcom schronisk.