Linia lotnicza będzie wypożyczać ubrania

Linia lotnicza będzie wypożyczać ubrania
Zamiast brać kilka walizek na wakacje, można po prostu wypożyczyć ubrania. Na taki pomysł wpadła linia lotnicza Japan Airlines, która właśnie ogłosiła uruchomienie projektu „Any Wear, Anywhere".
O autorze
1 min czytania 2023-07-06

Jak uczynić podróżowanie bardziej ekologiczne i bardziej zrównoważone? Linia lotnicza Japan Airlines i firma handlowej Sumitomo Corporation wpadła na pomysł, aby uruchomić wypożyczalnię ubrań. Po co? Aby pasażerowie nie musieli brać ze sobą zbyt dużo bagażu i tym samym generować dodatkowego śladu węglowego – w końcu nie trzeba będzie zabierać ze sobą na pokład dodatkowego obciążenia. Według Japan Airlines zmniejszenie masy o jeden kilogram na trasie między Tokio a Nowym Jorkiem, redukuje emisję dwutlenku węgla o 0,75 kg.

– Coraz więcej osób ponownie lata samolotami po pandemii COVID-19, ale także kładzie się nacisk na zrównoważony rozwój i wspiera ruch promujący zrównoważoną turystykę. Podróżni coraz częściej pragną dokonywać bardziej zrównoważonych wyborów, ale wciąż brakuje możliwości – napisała linia lotnicza w swoim oświadczeniu. – Ideą usługi jest zapewnienie wrażeń z podróży z koniecznością zabrania minimalnego bagażu. Dlatego oferujemy wypożyczenie odzieży w miejscu docelowym, tworząc w ten sposób wartość dla środowiska.

Odzież, która pojawia się w ramach projektu „Any Wear, Anywhere”, pochodzi z nadmiaru zapasów, dlatego można powiedzieć, że usługa jest ekologiczna – w końcu minimalizowana jest ilości odpadów, a produkty są używane przez wiele osób.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Oczywiście zainteresowani usługą będą mogli wybrać zestawy ubrań na podstawie konkretnego rozmiaru (mały, średni i duży), sezonowych potrzeb i stylu (smart, smart casual i mieszany). Po dokonaniu rezerwacji wybrane zestawy ubrań zostaną dostarczone do wybranego hotelu lub mieszkania.

W zależności od dokonanego wyboru, jeden zestaw ubrań będzie kosztował od 4000 do 7000 jenów (ok. 113-200 zł). 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Na razie usługa funkcjonuje w wersji testowej, która potrwa do sierpnia 2024 roku. Można z niej korzystać za pośrednictwem strony internetowej, a rezerwacji trzeba dokonać z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem.

PS Linie lotnicze Emirates ogłaszają nową ambasadorkę swojej marki, Penelope Cruz

Linie Emirates ujawniają, że w nadchodzącej kampanii reklamowej i współpracy z marką w połowie lata 2023 roku pojawi się Penelope Cruz. 

PS 2 Załoga linii lotniczej EasyJet będzie zakładała uniformy wykonane z przetworzonych plastikowych butelek

Coraz więcej linii lotniczych stara się jak najbardziej redukować swój negatywny wpływ na środowisko. Jedną z takich firm jest easyJet, która ogłosiła, że swoim pracownikom będzie zapewniać służbowe stroje wykonane wyłącznie z materiału pochodzącego z przetworzonych plastikowych butelek.