Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Dowiedz się, jakie narzędzia pomogą Ci w rozwinięciu strategii sprzedażowej – od tworzenia contentu, aż po moderację – i jakie procesy można zautomatyzować.

WEŹ UDZIAŁ

Manchester City i Heineken chcą się pozbyć „plastikowych kibiców”

Manchester City i Heineken chcą się pozbyć „plastikowych kibiców”
Klub sportowy i jego oficjalny partner podjęli wspólnie działania w ramach kampanii #NoPlasticFansHere. Celem jest zachęcenie fanów piłki nożnej do dokonywania bardziej świadomych i ekologicznych wyborów konsumenckich, a inspiracją miała być rzeźba z odpadów.
O autorze
1 min czytania 2022-01-17

Piłkarski klub Manchester City w ostatnich latach poczynił znaczące kroki na drodze do zrównoważonego rozwoju. Aby być bardziej „eko”, klub zrezygnował ze sprzedawania jednorazowych plastikowych naczyń na stadionu Etihad, dzięki czemu zaoszczędzono 1 milion plastikowych odpadków, w tym 500 tysięcy butelek PET w każdym sezonie. Dodatkowo obecni mistrzowie Premier League są na etapie testowania jadalnych kubków do kawy, kompostowanych naczyń, a także zwiększania liczby wegańskich dań, które można zamawiać w trakcie trwania meczu.

Innym pozytywnym działaniem jest też samo boisko, które w 100% jest podlewane z wody deszczowej, co znacznie zmniejsza zużycie wody. Co więcej, klub korzysta z energii elektrycznej z certyfikowanego, w 100% odnawialnego, źródła o zerowej emisji CO2.

– Manchester City opracował aktywny program na rzecz zrównoważonego rozwoju, który ma na celu zaangażowanie fanów, pracowników społeczności i partnerów podczas tej naszej wspólnej podróży – mówi Pete Bradshaw, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Manchester City.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Tym razem postanowiono iść krok dalej i „zakazać plastikowych kibiców”. Co to oznacza? Przed stadionem na jeden weekend postawiono rzeźbę wykonaną przez Sarah Turner, która przedstawia naturalnej wielkości postaci. Obie zostały stworzone z odzyskanych w całości i nadających się do recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych. Celem było zainspirowanie fanów do zmian w swoich wyborach i zakupach poprzez zwrócenie uwagi na pozytywne zmiany, które cały czas wdraża Manchester City.  

– Kampania #NoPlasticFansHere to pozytywna i angażująca inicjatywa, która, miejmy nadzieję, wpłynie na naszych fanów i zwiększy świadomość potrzeby ograniczenia ilości odpadów i zanieczyszczeń w naszych miastach, oceanach i w ogóle na planecie. Mamy nadzieję, że wielu kibiców poświęci swój czas i zechce zobaczyć rzeźbę na własne oczy – dodaje Bradshaw. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Dodatkowo partner kampanii, czyli Heineken, wzywa inne kluby piłkarskie, obiekty hotelarskie i konsumentów do przyjęcia bardziej zrównoważonych praktyk, w tym korzystania z produktów bez plastiku, a samych dostawców do zapewnienia lepszych, bardziej ekologicznych usług.