Marka Coperni prezentuje torebkę z… powietrza

Marka Coperni prezentuje torebkę z… powietrza
Marka Coperni stworzyła torebkę z powietrza, która waży jedynie 33 gramy. Wykonano ją w 99 proc. z powietrza, a w 1 proc. ze szkła.
O autorze
1 min czytania 2024-03-07

W świecie mody nie ma żadnych granic, co zostało udowodnione nie po raz pierwszy. Marka Coperni, znana z oryginalnych projektów modowych, np. torebki w kształcie odtwarzacza CD czy innej wykonanej z księżycowego meteorytu, kolejny raz zaskakuje. Tym razem prezentuje model wykonany z… powietrza.

Projektanci mody Sébastien Meyer i Arnaud Vaillant postanowili poprosić o pomoc w stworzeniu torebki badacza i profesora Ioannisa Michalousa. Akcesorium zostało wykonane z aerożelu, czyli lekkiego i półprzezroczystego materiału, który w 99 proc. składa się z powietrza, a w 1 proc. ze szkła. Finalny produkt waży 33 gramy, a jego struktura przypomina chmurę. To prawdopodobnie najlżejsza torebka, która kiedykolwiek powstała na świecie.

Torebka stanowi nie tylko innowację, ale mimo wszystko pozostaje funkcjonalna. Bez problemu można schować w niej najpotrzebniejsze rzeczy.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Zdjęcie główne: Instagram

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS Kurtka na przyszłość? Marka Carhartt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zwolenników eko-mody

Firma odzieżowa Carhartt, produkująca odzież roboczą, proponuje swoim użytkownikom produkty ze specjalną wszywką. Znajdzie się na niej miejsce do wpisania danych kolejnych trzech właścicieli ubrania.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS2 Balenciaga znów szokuje. Dom mody zaprezentował torebkę przypominającą torbę chipsów Lay’s

O dziwo nie jest to zwykła foliowa torebka po słonej przekąsce, a luksusowy produkt wykonany z delikatnej cielęcej skóry. Nietypowy projekt wypuścił dom mody kierowany przez Demna Gvasalię.