Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Jakie są najważniejsze aspekty polityki korzystania z narzędzi Gen AI przez agencje i marki? W jaki sposób agencje mogą zapewnić etyczne wykorzystanie Gen AI w swoich kampaniach?

SPRAWDZAM

Mata na prezydenta? Raper postawił na nietypową akcję promującą jego trasę koncertową

Mata na prezydenta? Raper postawił na nietypową akcję promującą jego trasę koncertową
Jedni powiedzą, że niezły trolling, a inni, że świetny pomysł na kampanię promocyjną. Tuż przed rozpoczęciem nowej trasy koncertowej, młody raper zaskoczył swoich fanów obwieszczając, że zamierza kandydować na urząd prezydenta... w 2040 roku.
O autorze
2 min czytania 2022-07-14

Z pewnością nie jest łatwo dziś zaskoczyć polską publiczność, jeśli chodzi o akcje związane z promocją wydarzeń muzycznych. Pod tym względem wysoko poprzeczkę zawiesił Quebonafide, który promował swoją trasę koncertową witryną inspirowaną starym Windowsem, czy też użyczając swojej twarzy jednemu z numerów krzyżówki panoramicznej. 

Pomysłowością wykazał się teraz Mata, który opublikował w sieci nietypowe 5-minutowe wystąpienie. Raper opowiada w materiale o tym, za co aktualnie próbują go ukarać organy wymiaru sprawiedliwości, a także zapowiada swoje najbliższe działania w sferze muzycznej, politycznej i społecznej.

W materiale widzimy Matę, który wypowiada się w podobnym tonie, jak politycy w czasie konferencji prasowej. W swoim przemówieniu raper zwrócił się do bezpośrednio do „obywateli, obywatelek i osób obywatelskich” i opowiedział o dwóch grożących mu wyrokach – jednym za posiadanie narkotyków, a drugim za nielegalną organizację imprezy masowej nad Wisłą w Warszawie. Mata sugeruje, że obydwa postępowania mogą być „polityczną grą” lub „procesem na pokaz”, a polskie prawo nie jest równe wobec wszystkich.

Raper wyraża też obawę o to, że jego rówieśnicy będą chcieli emigrować z Polski w poszukiwaniu spokojniejszego i dostatniego życia. Mata nie chce, aby doszło do takiej fali emigracji, dlatego już teraz obiecał m.in. przekazać 1 mln zł na serię startupów, do których o dofinansowanie może ubiegać się każdy poniżej 25. roku życia. Oprócz tego chce wspierać działania fundacji 420 – muzyk obiecał przekazać 420 tyś. zł na badania, płytę fundacji i kampanie edukacyjne na temat marihuany. Raper zaznacza jednak, że sam traktuje temat marihuany poważnie („Zrozumiałem, że jedyną drogą do zmiany w niesprawiedliwym prawie nie jest idealizacja hehe ziółka”) i zapowiada, że przekaże 420 tys. zł na fundację MONAR zajmującą się profilaktyką i leczeniem uzależnień.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Jednak to, co najbardziej zaskakuje w tym nagraniu, to że 22-letni raper zapowiada oficjalnie, że planuje ubiegać się o urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2040 r. Do tego jednak czasu chce dorosnąć w pełni jako artysta i człowiek na oczach całej Polski. Plan jest całkiem konkretny – do 2033 r. raper planuje mieć w swojej dyskografii łącznie 33 płyty, a kolejnych 7 lat poświęcić na studia wyższe i praktyki zawodowe, po to, „żeby zdobyć kompetencje potrzebne na tym stanowisku”. Tymczasem raper zaprasza na swoją trasę koncertową, która odbędzie się tego lata.

– Zapraszam wszystkich na trasę koncertową, na której będziemy zbierać podpisy pod dokumentem poparcia mojej prezydentury no i bawić się do rana – dodaje Mata.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Swego czasu polskie media rozgrzała informacja o tym, że młody polski raper nawiązuje współpracę z siecią fast food. Efektem wspólnych działań był „Zestawy Maty”.

PS 2

Młody Matczak rok temu postawił też na niecodzienną promocję przedsprzedaży swojej najnowszej płyty. W tym celu wcielił się w rolę sprzedawcy sklepu Groszek.