Nike otwiera Centrum Technologiczne w Polsce

Firma Nike ogłosiła oficjalne otwarcie Centrum Technologicznego w Gdańsku. Nike Technology Center będzie odpowiadało za świadczenie kluczowych usług technologicznych, które przyniosą nowe możliwości rozwoju dla firmy, opracowanie nowych innowacji i rozwój strategii direct-to-consumer.
O autorze
1 min czytania 2022-07-01

Z nowopowstałym zespole inżynierów, Centrum Technologiczne realizuje kluczowe projekty w obszarach związanych ze strumieniowym przesyłaniem danych (Global Architecture & Platforms), ich przetwarzaniem i analizą (Enterprise Data & Analytics) oraz innowacji technologicznych, które w przyszłości będzie wdrażać w sklepach stacjonarnych. W przyszłości centrum będzie rozszerzało swoją działalność o nowe obszary takie jak sztuczna inteligencja (AI) i aplikacje mobilne.  

Nowa inwestycja Nike znajduje się w strategicznej lokalizacji, blisko Morza Bałtyckiego w biurowcu Olivia Star. Gdańsk jest idealną lokalizacją na inwestycje technologiczne, ponieważ posiada dwa uniwersytety badawcze, tętniącą życiem społeczność start-upów i liczne grono pasjonatów sportu i technologii.

Centrum Technologiczne Nike w Polsce jest realizacją naszego planu cyfrowej transformacji. Naszym celem jest jeszcze lepsze wsparcie sportowców.  Cieszę się, że nasz zaangażowany zespół tworzy nową generację międzynarodowych rozwiązań, produktów i usług, z których będą korzystać miliony ludzi na całym świecie  podkreśla Ratnakar Lavu, global chief digital information officer w Nike
LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Centrum Technologiczne Nike w pełni odzwierciedla kluczowe dla marki wartości.  Promuje współpracę i innowacje, wspiera różnorodność stylów pracy i zapewnia równy dostęp do najlepszego środowiska pracy, przestrzeni i usług dla wszystkich pracowników.

Centrum Technologiczne Nike bardzo dynamicznie rozwija się i planuje zatrudnić w najbliższych miesiącach ponad 100 pracowników. Oferty można śledzić pod linkiem: jobs.nike.com/technology.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się