Inicjatorem barwnej instalacji artystycznej zatytułowanej „Nostalgia” jest Łódzkie Centrum Wydarzeń, które już od 2015 roku organizuje projekty artystyczne z twórcami z różnych stron świata. Tym razem instytucja nawiązała współpracę z Dominiką Cebulą, studentką łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, która poddała metamorfozie wiatę przystankową przy Teatrze Wielkim.
Ściany przystanku zostały zastąpione szklanymi gablotami, w których znalazło się 36 różnobarwnych kompozycji florystycznych zatopionych w żywicy. Do stworzenia instalacji artystka wykorzystała m.in. niezapominajki, chabry, narcyzy, róże, eustomy, piwonie, bratki, forsycje, płomyki, goździki, frezje, różaneczniki, alstromerie, szafirki i stokrotki.
Zobacz również
-
#PrzeglądTygodnia [27.09-03.10.24]: suszonki września, przegląd kampanii na Pink October, alkohol w saszetkach znika z półek sklepowych
-
#PolecajkiNM cz. 26: Narodowe Archiwum Cyfrowe, strefa marki CeraVe i Foresight.edu
-
Pink October: jak marki zachęcają do badań profilaktycznych w kierunku raka piersi [PRZEGLĄD]
Studentka ASP zgłosiła swój projekt w zeszłorocznej edycji konkursu dla młodych artystów „Przecieki sztuki”. Okazał się on na tyle interesujący, że postanowiono rozbudować jego początkową wersję i wprowadzono w tym roku.
Pink October: jak marki zachęcają do badań profilaktycznych w kierunku raka piersi [PRZEGLĄD]
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Instalacja będzie obecna na przystanku tramwajowym do października br., lecz niewykluczone, że później zostanie przeniesiona w inne miejsce.
zdjęcia: facebook.com/LodzkieCentrumWydarzen
PS
Niezwykła, zielona wiata przystankowa AMS stanęła na Skwerze „Sierpnia 1944” na warszawskiej Woli. Powstała z inspiracji mieszkańców i została zaprojektowana tak, by w jak najlepszy sposób im służyć: do sąsiedzkich spotkań, odpoczynku wśród zieleni, a nawet do gry w szachy czy kółko i krzyżyk.
PS2
Jeszcze w tym roku na Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Białymstoku pojawią się dwa zielone przystanki autobusowe, które wprowadzą zieleń tam, gdzie jest najbardziej potrzebna – w pasie drogowym i w miejscach oczekiwania na środek transportu.