Odbierz paczkę i zwróć pudełko – InPost i Modivo wprowadzają opakowania wielokrotnego użytku

Odbierz paczkę i zwróć pudełko – InPost i Modivo wprowadzają opakowania wielokrotnego użytku
InPost łączy siły z Modivo i rozpoczyna pilotażowy test opakowań zwrotnych. Po odebraniu przesyłki ekologiczne opakowanie można zwrócić do Paczkomatu, aby zostało ponownie wykorzystane przez e-sklep.
O autorze
1 min czytania 2021-12-15

InPost już niejednokrotnie przekonywał, że Paczkomaty to jedna z najbardziej ekologicznych form dostawy. Niestety opakowania, w których dostarczane są przesyłki, wciąż stanowią duży problem, ponieważ są wykorzystywane tylko raz, po czym tysiące z nich piętrzy się na śmietnikach. W odpowiedzi na ten problem firma postanowiła wprowadzić opakowania wielokrotnego użytku wykonane z recyklingowanych materiałów. Według InPostu pozwolą one aż dziesięciokrotnie zmniejszyć zapotrzebowanie na jednorazowe opakowania.

Jako pierwsza w Polsce do programu przystąpiła platforma e-commerce Modivo uruchomiona przez spółkę eobuwie.pl, należąca do Grupy CCC. Klienci sklepu z odzieżą, obuwiem i akcesoriami będą mogli zamawiać produkty w specjalnych, ekologicznych opakowaniach z dostawą do Paczkomatów.

Jak dać opakowaniom drugie życie? Po otrzymaniu przesyłki należy złożyć pudełko, zeskanować widniejący na nim kod QR i umieścić je w jednym z wybranych Paczkomatów. Następnie firma zdezynfekuje opakowanie i wykorzysta je do dostarczenia kolejnej przesyłki.

– InPost ponownie wprowadza nowy trend na rynku jako pierwszy i jeszcze bardziej ograniczy ślad węglowy paczki! Nawet 10 cykli per opakowanie! – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Przy obecnym wzroście rynku e-commerce kierunek jest tylko jeden – logistyka musi być nowoczesna, wydajna i jeszcze bardziej ekologiczna. Dlatego wprowadzamy pierwszy w Polsce system wtórnego obiegu opakowań w e-commerce. Są one dostosowane rozmiarem do wysyłanego produktu, aby nie przewozić powietrza. Jako lider rynku wierzymy, że dostępność Paczkomatów InPostu i łatwość ich obsługi umożliwi wprowadzenie prawdziwie efektywnego systemu obrotu opakowaniami zwrotnymi – twierdzi Rafał Brzoska, prezes InPost.

– Badania rynkowe wskazują, że konsumenci są coraz częściej zaniepokojeni nadmiarem opakowań znajdujących się w obiegu i zastanawiają się nad możliwościami ich recyklingu. Ten temat jest również ważny dla naszych pracowników. Dlatego jako pierwsi w Polsce podejmujemy wyzwanie InPost i przyłączamy się do projektu, w ramach którego udostępnimy klientom opakowania wielokrotnego użytku. Gorąco zachęcamy do udziału w akcji – dołóżmy wspólnie cegiełkę do zielonej rewolucji w e-commerce! – zachęca Damian Zapłata, prezes eobuwie.pl S.A., grupa CCC.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS
InPost umożliwia także oddawanie sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez Paczkomaty.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS 2
InPost we współpracy z GreenWay Polska rozpoczął budowę sieci stacji ładowania dla samochodów elektrycznych.

PS 3
Grupa CCC we współpracy z InPost uruchomiła usługę „Paczka w Weekend” umożliwiającą klientom dostawę do paczkomatu w sobotę, a nawet w niedzielę.