Żabka Nano dla pracowników fabryki Tesli
Od 2021 roku Żabka uruchomiła w 9 największych miastach Polski łącznie 50 bezobsługowych placówek wspieranych przez sztuczną inteligencję. Okazuje się, że jeden z autonomicznych sklepów pod szyldem Żabka Nano funkcjonuje także poza granicami naszego kraju.
Zobacz również
Sieć nie informowała oficjalnie o uruchomieniu pilotażu zagranicznej placówki, jednak pracownicy Gigafactory Berlin-Brandenburg Tesla udostępnili w mediach społecznościowych zdjęcia ukazujące pomieszczenie socjalne z zakładu pracy. Na fotografiach widać, że w fabryce Elona Muska mieści się nowoczesny koncept Żabki.
Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, informacje o działającej w Niemczech Żabce potwierdziło biuro prasowe firmy.
Potwierdzamy, że pilotażowo ulokowaliśmy jedną placówkę poza granicami Polski – jest to efekt współpracy partnerskiej, dedykowany konkretnej grupie klientów. Ze względu na ograniczoną warunkami współpracy z partnerem dostępność sklepu, nie prowadzimy na ten temat komunikacji – informuje Żabka.
![Playbook NM #2: Cross-border e-commerce. Dołącz do gry! [ZAPOWIEDŹ]](https://nowymarketing.pl/wp-content/uploads/2025/03/wypelnij-ankiete-142x0-c-default.jpg)
Playbook NM #2: Cross-border e-commerce. Dołącz do gry! [ZAPOWIEDŹ]
Żabka rozwija sieć autonomicznych sklepów
Żabki Nano to samoobsługowe sklepy typu store-in-the-store zlokalizowane wewnątrz innych placówek. Obiekty w różnych formatach mieszczą się na dworcach, w metrze, w marketach budowlanych czy w klubach fitness. W ubiegłym miesiącu 50. placówka powstała w warszawskiej Fabryce Norblina.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Sieć widzi możliwości rozwoju autonomicznych konceptów w lokalizacjach, w których – ze względu na mniejszą powierzchnię czy ograniczenia prawne – nie zmieściłyby się tradycyjne sklepy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowe Żabki Nano mogą pojawić się w kolejnych zakładach produkcyjnych, a także w szpitalach i szkołach.
PS
Czy w najbliższych latach czynnik ludzki w sklepach stacjonarnych zostanie zminimalizowany, a inteligentne i zautomatyzowane sklepy przyszłości staną się teraźniejszością?