Pierwsza Żabka Nano za granicą. „Tajemniczy” sklep powstał w fabryce Tesli

Pierwsza Żabka Nano za granicą. „Tajemniczy” sklep powstał w fabryce Tesli
W fabryce samochodów Tesli zlokalizowanej pod Berlinem działa autonomiczna Żabka Nano. Do tej pory sieć sklepów nie informowała o otwarciu zagranicznej placówki ze względu na zapisy w umowie.
O autorze
1 min czytania 2022-08-11

Żabka Nano dla pracowników fabryki Tesli

Od 2021 roku Żabka uruchomiła w 9 największych miastach Polski łącznie 50 bezobsługowych placówek wspieranych przez sztuczną inteligencję. Okazuje się, że jeden z autonomicznych sklepów pod szyldem Żabka Nano funkcjonuje także poza granicami naszego kraju.

Sieć nie informowała oficjalnie o uruchomieniu pilotażu zagranicznej placówki, jednak pracownicy Gigafactory Berlin-Brandenburg Tesla udostępnili w mediach społecznościowych zdjęcia ukazujące pomieszczenie socjalne z zakładu pracy. Na fotografiach widać, że w fabryce Elona Muska mieści się nowoczesny koncept Żabki.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, informacje o działającej w Niemczech Żabce potwierdziło biuro prasowe firmy.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj
Potwierdzamy, że pilotażowo ulokowaliśmy jedną placówkę poza granicami Polski – jest to efekt współpracy partnerskiej, dedykowany konkretnej grupie klientów. Ze względu na ograniczoną warunkami współpracy z partnerem dostępność sklepu, nie prowadzimy na ten temat komunikacji – informuje Żabka.

Żabka rozwija sieć autonomicznych sklepów

Żabki Nano to samoobsługowe sklepy typu store-in-the-store zlokalizowane wewnątrz innych placówek. Obiekty w różnych formatach mieszczą się na dworcach, w metrze, w marketach budowlanych czy w klubach fitness. W ubiegłym miesiącu 50. placówka powstała w warszawskiej Fabryce Norblina.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Sieć widzi możliwości rozwoju autonomicznych konceptów w lokalizacjach, w których – ze względu na mniejszą powierzchnię czy ograniczenia prawne – nie zmieściłyby się tradycyjne sklepy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowe Żabki Nano mogą pojawić się w kolejnych zakładach produkcyjnych, a także w szpitalach i szkołach.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS
Czy w najbliższych latach czynnik ludzki w sklepach stacjonarnych zostanie zminimalizowany, a inteligentne i zautomatyzowane sklepy przyszłości staną się teraźniejszością?