Pilsweizer wprowadza na rynek linię piw lokalnych związanych ze znanymi miejscowościami górskimi

Browar Pilsweizer wprowadza na rynek lokalne marki piw, związane z konkretnymi miejscowościami. Na pierwszy ogień idzie Zakopiańczyk, czyli piwo które będzie dostępne w „zimowej stolicy Polski”. Kolejne marki górskich miast będą wprowadzane sukcesywnie do sprzedaży w ciągu 2015 roku.
O autorze
2 min czytania 2015-06-17

Wszystkie będą dostępne wyłącznie w danych miastach i w ich okolicach.

Piwa o nazwach tożsamych z nazwą danej miejscowości, kierowane są zarówno do turystów, jak i do miejscowych „lokalnych patriotów.

W ramach tej nowej linii piw w swoim portfolio Browar Pilsweizer zamierza współpracować zarówno z lokalnymi sklepami, jak i odbiorcami z kanału HoReCa, czyli hotelami, restauracjami czy pubami działającymi na danym terenie.

– Oczywiście jest to pewien pomysł na biznes, który ma nam przynieść dodatkowe przychody, ale co najmniej tak samo ważny jest fakt, że zależy nam również na tym, by promować oraz wspierać nasz region i poszczególne jego miejscowości – mówi Andrej Chovanec, Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu Browaru Pilsweizer. – Mimo tego, że nasze piwa marki Pilsweizer są dystrybuowane już na całą Polskę, to jednak w oczywisty sposób czujemy się szczególnie mocno związani z regionem, w którym browar istnieje i działa. Pomysł na piwa lokalne dojrzewał w nas już dość długo, a ostatecznie przekonały nas do tego rozmowy ze sklepikarzami i restauratorami z naszego regionu, którzy również uznali ten pomysł za świetny.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Wchodzące właśnie do sprzedaży piwo Zakopiańczyk to jasne piwo typu Pils, dolnej fermentacji, o ekstrakcie 12 Blg.

Jak wyjaśniają przedstawiciele browaru równolegle z Zakopiańczykiem na rynek trafia także piwo Piwniczańskie (związane oczywiście z miejscowością Piwniczna Zdrój), a jeszcze w tym roku wprowadzonych zostanie kilka kolejnych, w innych kurortach górskich. Piwo Piwniczańskie to, podobnie jak Zakopiańczyk, jasne piwo typu Pils, dolnej fermentacji, jednak o ekstrakcie 15Blg.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

– Lokalny „patriotyzm piwny „to jeden z wielu ważnych elementów wpływających na wybory i preferencje miłośników piwa. W Czechach jest tak, że w okolicach lokalnego browaru wszystkie sklepy, karczmy, hurtownie, hotele i restauracje mają piwo z tego właśnie browaru, a dopiero jako dodatek także i jakieś piwa „obce”. W Polsce tego nie widać aż tak mocno, ale również obserwujemy, że lokalny patriotyzm funkcjonuje coraz bardziej. Bo poza przywiązaniem do smaku i pewną dumą z lokalnej marki, dochodzą tu przecież także dodatkowe elementy racjonalne – wspieranie marek regionalnych to więcej pracy w regionie, jego szybszy rozwój, praca dla ludzi etc. – dodaje Andrej Chovanec.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Browar Pilsweizer jest kontynuatorem tradycji założonego w 1804 r. w Siołkowej browaru, który dynamicznie zaczął się rozwijać po przejęciu go w 1887 r. przez czeskiego piwowara Franciszka Paschka.

W 2005 r. Browar Grybów w Siołkowej został kupiony przez Ivana i Andreja Chovanców, którzy, podobnie jak ponad 100 lat temu Paschek, zajęli się jego rozwojem po latach problemów finansowych – w 2007 r. doprowadzili do ustabilizowania jego sytuacji i rozpoczęli produkcję piwa Pilsweiser (obecnie PILSWEIZER). W roku 2009 r. powstała firma Pilsweiser S.A., a Browar Pilsweizer jest obecnie jedynym browarem regionalnym w Małopolsce i na Podkarpaciu. W planach jest rozbudowa browaru o hotel i ośrodek Spa (które będą mieścić się w zrewitalizowanych budynkach starego browaru).