>>> Sprawdź #PolecajkiNM z ubiegłych tygodni
Korzystasz z AI, a nawet o tym nie wiesz [BADANIE]
Blisko połowa przebadanych Polaków korzysta z narzędzi AI, jednak ponad połowa z nich przyznała, iż nie zdawała sobie sprawy, że to sztuczna inteligencja. Najchętniej korzystają oni z narzędzi AI w celach prywatnych – głównie dla rozrywki. Najczęściej zadają chatowi AI pytania i przerabiają zdjęcia. A co więcej, ponad połowa respondentów byłaby skłonna płacić za dostęp do narzędzi opartych na AI. Z tej grupy, niemal jedna trzecia przeznaczyłaby na ten cel nie więcej niż 10 zł miesięcznie.
Zobacz również
-
Centralizacja i personalizacja: podwójna moc obsługi klienta w social media [WEBINAR]
-
#PrzeglądTygodnia [6-12.09.24]: NowyMarketing Podcast o strategii miast, marketerzy a współpraca Roblox i Shopify, ekologia w marketingu wg jurorów Effie Poland
-
#PolecajkiNM cz. 23: The LIONS Creativity Report 2024, „Wyprostuj spojrzenie”, NotebookLM, Open AI o1
83 proc. badanych korzysta z AI na smartfonie, natomiast 50 proc. na komputerze. Warto podkreślić, że w grupie wiekowej 45-65 lat więcej osób używa AI na smartfonie niż w młodszych pokoleniach. Dodatkowo, spośród wszystkich przebadanych grup to grupa wiekowa: 18-24 lata korzysta najczęściej z komputera, korzystając z rozwiązań sztucznej inteligencji. To pokazuje, że AI stało się nieodzownym narzędziem dla każdego, niezależnie od wieku czy wykorzystywanego urządzenia.
Badanie pt. „Czy Polacy chcą sztucznej inteligencji w smartfonach?” zostało przeprowadzone w czerwcu 2024 roku przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie marki OPPO na grupie ponad 1 000 osób.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Pełny raport znajdziesz tutaj.
Kampania prezydencka w USA 2024 oczami mediów społecznościowych [ANALIZA]
Milion nowych obserwatorów w tydzień? To nie kolejna „cudowna” recepta na zwiększenie zasięgów na Instagramie, a organiczna reakcja użytkowników po lipcowym zamachu na Donalda Trumpa. NapoleonCat wykorzystuje swoje narzędzie do analizy mediów społecznościowych, aby śledzić wzrosty oraz spadki zainteresowania poszczególnymi kandydatami podczas wyścigu o Biały Dom.
Czy wzrosty fanów na Instagramie i Facebooku posłużą za barometr ostatecznego wyniku wyborów? Tego dowiemy się już 5 listopada.
Najświeższe dane i komentarze możesz obserwować w tym poście blogowym.
Ranking firm SEO/SEM wg przychodów w 2023 r.
Warto posłuchać
O tym, w jaki sposób komunikować się ze światem, aby być dostępnym dla każdego, w najnowszym odcinku podcastu „Design Practice” rozmawiają Paulina Kacprzak, Aga Naplocha i Karolina Żurowska, która sama siebie nazywa „naczelną prostownicą w banku ING”.
W tym odcinku podcastu „SEO Fridays” prowadzonym przez Dawida Medwediuka, Robert Niechciał i Sebastian Heymann opowiadają o wadach i zaletach Programmatic SEO, a także o działaniach mających pozytywny wpływ na trwałość te strategii.
Justyna Kopińska, dziennikarka i socjolożka, rozmawia z Jakubem Józefem Orlińskim, czołowym polskim kontratenorem, a także b-boyem, który swoim występem uświetnił ceremonię otwarcia igrzysk olimpijskich w Paryżu. Tematami najnowszego odcinka podcastu „O milimetr do przodu” są m.in. wspomnienia z wydarzenia, ale również reakcje na odrzucenie czy przegraną, tak częste w sporcie i sztuce.
W swoim podcaście „99 Twarzy AI” Karol Stryja (tym razem w towarzystwie Andy’ego Żaka, konsultantem Accenture w obszarze rozwiązań automatyzujących biznesy) rozmawia z Piotrem Migdałem – fizykiem kwantowym i twórcą społeczności Data Science PL, a także tancerzem i mistrzem saunowym, o tym, co łączy nauki ścisłe i relacje międzyludzkie.
W podcaście „Psychologia przestrzeni – od projektowania emocji do tworzenia funkcjonalnych miejsc” powstałym w ramach projektu „Strefa Designu Uniwersytetu SWPS” Agata Bisping pyta Martę Wierusz, architektkę brył i wnętrz m.in. o to, czy ściany mogą mówić. Panie poruszają również tematy związane z dostosowywaniem przestrzeni do rozmaitych ludzkich potrzeb.
Wydarzenie warte uwagi
Presja na wyniki, ciągły multitasking, napięcie i niedoczas to Twoja codzienność? 11 września weź udział w praktycznym warsztacie online z mindfulness dla marketerów „Umysł na fali” i naucz się wspierać siebie w codzienności „wszystko wszędzie naraz”. Zapisz się już dziś.
PS PolecajkiNM cz. 17: spadek wartości Nike na giełdzie, słownik emoji GenZ i rozmowy o kampaniach inspirowanych polską historią i tradycjami
Raport SilverTV i LifeTube nt. konsumpcji treści wideo w pokoleniu 50+, a może odcinek podcastu „Wycinki z przyszłości” dotyczący trwających Igrzysk Olimpijskich w Paryżu? Oto #17 odsłona cyklu #PolecajkiNM, której nie możesz przegapić przed nadchodzącym weekendem.