Q-COMMERCE, czyli zakupy w 15 minut. Czy biznes dowiezie? #TRENDBOOK (podcast)

Q-COMMERCE, czyli zakupy w 15 minut. Czy biznes dowiezie? #TRENDBOOK (podcast)
Czy dostawa w 15 minut to mrzonka? Q-commerce jest coraz powszechniejszym trendem, a błyskawiczne dostawy stają się normą w tak wielkich miastach, jak Warszawa lub Kraków. Czy jednak trend ten się utrzyma i będzie w stanie objąć także mniejsze miejscowości?
O autorze
1 min czytania 2022-04-11

Szybka dostawa przy zakupach online – tego coraz częściej wymagają klienci. Jest to jednak o tyle problematyczne, że wymaga potężnego zaangażowania logistycznego i infrastruktury. Wokół q-commerce wyrosło niemało startupów, które z powodzeniem się rozszerzają. Są to np. Glovo czy Wolt – dziś zakupy e-grocery w dużych miastach dostarczane są błyskawicznie, ale co z pozostałymi kategoriami i miejscowościami?

O ile tradycyjny e-commerce stał się na tyle silny, że dowiezie nam zamówione produkty wszędzie, o tyle q-commerce nadal ogranicza się do tych największych aglomeracji, choć coraz częściej zaczyna pojawiać się w średnich miastach, takich jak np. Rzeszów. Czy q-commerce rozszerzy się na cały kraj? Jak poradzi sobie z kwestią zakorkowania miast i śladu węglowego? Czy ograniczy się tylko do zakupów spożywczych? I co mają z tym wspólnego roboty? Na te i inne pytania odpowiadają w specjalnym odcinku NowyMarketing Podcast eksperci branżowi: Luiza Kot z Fabryki Marketingu i Bartosz Prokopowicz z Glovo.

To epizod, który powstał wraz z wydaniem naszego Trendbooka poświęconego trendom w marketingu – w tym także q-commerce. Więcej informacji o nich znajdziesz w nim, jak i w rozszerzonej wersji artykułu na naszej stronie internetowej.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Pobierz Trendbook NowegoMarketingu 2022

Słuchaj podcastu NowyMarketing