Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Raport Gemius „Zdrowie i medycyna”: Medme.pl po raz pierwszy w TOP 10

Raport Gemius „Zdrowie i medycyna”: Medme.pl po raz pierwszy w TOP 10
W najnowszym raporcie Gemius, w kategorii „Zdrowie i medycyna” serwis Medme.pl zajął 10 miejsce, wyprzedzając Grupę Eurozet. Oznacza to awans aż o 35 pozycji względem zeszłorocznego zestawienia, dzięki trzykrotnemu zwiększeniu liczby użytkowników.
O autorze
1 min czytania 2019-01-04

Medme.pl jest jednym z najszybciej rosnących serwisów o tematyce zdrowotnej w Polsce. W ciągu ostatniego roku zanotowało trzykrotny wzrost liczby użytkowników, przekraczając poziom 1,4 mln UU miesięcznie. Portal zawiera ponad 6 tys. artykułów z zakresu zdrowia, urody, diet i psychologii, a także 6 tys. opisów leków i suplementów oraz serwisy tematyczne prezentowane w atrakcyjnej szacie graficznej.

Jak wynika z danych wydawcy aż 70 proc. użytkowników medme.pl to kobiety. Co ciekawe, aż 72 proc. z nich szuka informacji o zdrowiu na urządzeniach mobilnych. Zupełnie inaczej zachowują się mężczyźni – 55 proc. szuka porad zdrowotnych na smartfonie, ale nadal 45 proc. czyta o zdrowiu, korzystając z komputera stacjonarnego lub laptopa.

– Nasze statystyki potwierdzają przekonanie, że to kobiety są w Polsce „managerkami zdrowia” i to one w głównej mierze zajmują się sprawami zdrowotnymi rodziny – mówi Joanna Barczykowska-Tchorzewska , redaktor naczelna medme.pl.

Najliczniejszą grupę czytelników, bo aż 25 proc. stanowią użytkownicy między 25 a 34 rokiem życia. Niewiele mniej, bo 24 proc. to czytelnicy między 35 a 44 rokiem życia. Odpowiednio po 15 i 14 proc. to czytelnicy w wieku 45-54 oraz 15-24. Raport jasno pokazuje, że połowa Internautów korzystająca z porad zdrowotnych w Internecie to czytelnicy między 24 a 45 rokiem życia. Z tej formy edukacji coraz chętniej korzystają też starsi.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Najwięksi wydawcy w Polsce w kategorii „Zdrowie i medycyna” to:

  1. Grupa ZPR Media,
  2. Grupa Wirtualna Polska,
  3. Grupa RAS,
  4. Grupa Gazeta.pl,
  5. Znanylekarz.pl,
  6. Mp.pl,
  7. Grupa TVN,
  8. Doz.pl,
  9. Wylecz.to,
  10. Medme.pl.

Słuchaj podcastu NowyMarketing