Rusza ukraińska wersja Allegro

Rusza ukraińska wersja Allegro
Od teraz użytkownicy Allegro mogą korzystać z platformy sprzedażowej nie tylko w polskiej i angielskiej wersji. Serwis w Polsce postanowił dostosować swoje usługi także do rosnącej liczby ukraińskich internautów.
O autorze
1 min czytania 2022-04-06

Niedawno polski serwis sprzedażowy Allegro poinformował o ekspansji na inne kraje Unii Europejskiej, zapewniając zagranicznym sprzedawcom angielskie tłumaczenia ofert, a także niezbędne wsparcie w procesie zakupu i płacenia w euro.

W związku z wojną w Ukrainie i rosnącą społecznością ukraińską w Polsce, Allegro postanowiło ułatwić potencjalnym klientom korzystanie z serwisu i uruchomiło także ukraińską wersję swojej strony.

Odtąd na Allegro można znaleźć ukraińskie tłumaczenie prawie wszystkich elementów strony, począwszy od panelu rejestracji konta i logowania. W języku ukraińskim wyświetlają się wyniki wyszukiwania ofert, tytuły i dodatkowe informacje w ogłoszeniach – takie jak parametry produktu, warunki wysyłki, zwrotów i gwarancji. Cyrylicą zostały zapisane także komunikaty podczas finalizacji zakupu wraz z podziękowaniem oraz artykuły w zakładce Pomoc.

Aby zmienić język strony, należy kliknąć na okrągłą ikonę flagi kraju, a następnie z rozwijanej listy wybrać ukraiński. W tym miejscu można także zmienić walutę na euro oraz wybrać wysyłkę do innego państwa.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Dodatkowe opcje językowe wprowadzone przez Allegro nie zmieniają jednak faktu, że oferta serwisu jest skierowana tylko do osób przebywających w Unii Europejskiej. Tłumaczenie na język ukraiński stanowi ułatwienie dla przybywających nasz rynek nowych konsumentów.

PS
Na polski rynek e-commerce wraca eBay. Czy serwis, który już raz poniósł porażkę w Polsce, ma szansę stanąć na podium najpopularniejszych serwisów sprzedażowych w kraju?

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS 2
Babbel udostępnia darmowe kody dostępu dla uchodźców, dzięki którym będą mogli bezpłatnie uczyć się wybranych języków całkowicie bez ograniczeń.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się