„Salaam” to arabskie powitanie, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza pokój. Gra stworzona przez Luala Mayena przedstawia historię osoby uciekającej z własnego kraju z uwagi na wojnę. Jej celem jest dotarcie do państwa, w którym znajdzie spokój i bezpieczeństwo, jednak podróż nie jest łatwa – przede wszystkim pojawiają się trudności ze znalezieniem wody i jedzenia, a także schronienia przed wrogimi patrolami wojska.
Użytkownicy grający w „Salaam” mogą pomagać swojemu bohaterowi, dokonując zakupu leków czy też pożywienia – tym samym działają oni na rzecz prawdziwych uchodźców, przebywających w obozach. Jak bowiem zapewnia twórca aplikacji, wszystkie uzyskane w ten sposób środki są przekazywane fundacjom i organizacjom, które wspierają osoby potrzebujące.
Zobacz również
Lual Mayena, który sam niegdyś był uchodźcą, ma nadzieję, że ta gra pomoże poznać i zrozumieć społeczeństwu trudne położenie, w jakim znajdują się osoby uciekające z rozdartego wojną kraju.
Gra będzie miała swoją premierę latem br.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
PS
Słuchaj podcastu NowyMarketing
W 2016 roku agencja Cyber Kids on Real stworzyła internetową platformę edukującą w zakresie tematyki uchodźstwa. Projekt zrealizowano dla Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego „Nomada”.
PS2
Mówi się, że historia kołem się toczy. UNICEF w kampanii na rzecz uchodźców dał nam do zrozumienia, że to „koło” jest tu i teraz. Dwuminutowy filmik przedstawia 12-letniego Ahmeda oraz 92-letniego Harry’ego. Zobaczcie ich historie.