Na zdjęciu: uczestnicy programu Y Combinator | fot. ycombinator.com
1. Samsung otwiera inkubator w Rzeszowie. Szuka startupów z segmentu Internetu Rzeczy
– Cieszę się, że inkubator powstaje w Rzeszowie. To szansa dla młodych firm z Polski wschodniej, by już wkrótce dorównali sukcesowi światowych marek – powiedział w środę podczas otwarcie Samsung Inkubator wicepremier Mateusz Morawiecki. Dzięki nowo powstałemu inkubatorowi, rodzimi przedsiębiorcy otrzymają wsparcie koreańskiej firmy w budowaniu modeli biznesowych i rozwiązań o globalnym zasięgu.
Zobacz również
2. 5 popularnych startupów, które skorzystały z pomocy akceleratorów. Czego ich nauczyły?
– Wtedy to był najlepszy sposób dla osób spoza Doliny Krzemowej na to, by wejść w branżę. (…) Poza tym, Y Combinator dał nam po prostu możliwość rozmowy i rozwoju naszego pomysłu ze świetnymi specjalistami – tak o akceleracji mówił założyciel Dropboxa Drew Houston. Nie on jeden korzystał z pomocy akceleratorów na początku działaności. To samo zrobili między innymi AirBnb i Reddit.
czytaj więcej >
#PolecajkiNM cz. 32: czego szukaliśmy w Google’u, Kryzysometr 2024/25, rynek dóbr luksusowych w Polsce
3. WeGirls pozyskuje inwestora. Planuje akwizycję w Stanach Zjednoczonych
Sieć Przedsiębiorczych Kobiet Black Swan Fund zainwestowało w producenta zabawek edukacyjnych dla dzieci WeGirls. Dzięki pozyskanym środkom, startup rozwinie swoją ofertę produktową, wejdzie na nowe rynki i zrealizuje akwizycję w Stanach Zjednoczonych. Obie strony transakcji nie zdradzają jej szczegółów. Nie wiadomo więc jaką kwotę zdobył zespół WeGirls.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
4. Prezes YouTube’a zachwycona polską aplikacją. Fuelio pobrano ponad milion razy
Podczas jednego z wystąpień w Warszawie prezes YouTube’a Susan Wojcicki pochwaliła aplikację o nazwie Fuelio, której autorem jest Adrian Kajda z Opola. Opracowany przez niego program służy kierowcom do analizowania kosztów paliwa oraz porównywania cen na różnych stacjach paliw. Korzysta z niego już ponad milion użytkowników i to nie tylko w Polce, ale także w Stanach Zjednoczonych i w Meksyku.
5. Tak za kilka lat może wyglądać praca na magazynie. Zobacz, jak pracują roboty w sortowni przesyłek
Praca na magazynie nie należy do lekkich i przyjemnych – przynajmniej dla ludzi. Być może jednak już wkrótce przestanie być tak postrzegana, bo fizycznych pracowników zastąpią roboty. W jednej z chińskich sortowni już się to dzieje. Niewielkie roboty, które kształtem i rozmiarem przypominają odkurzacze, segregują każdego dnia aż 200 tys. paczek.