Sieć sklepów 7-Eleven jest zainteresowana wejściem na polski rynek

7-Eleven to największy detalista na świecie – sieć może się pochwalić otwarciem ponad 83 tys. placówek w 19 krajach. Wkrótce sklepy tej marki możemy zobaczyć również w Polsce.
O autorze
1 min czytania 2023-04-14

Żabka Polska jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience – obecnie odnotowuje aż 9310 otwartych punktów pod swoim szyldem. Do tej pory pozycja lidera była dla Żabki niezagrożona, ale to może się szybko zmienić. Okazuje się, że wejściem na polski rynek jest zainteresowana sieć 7-Eleven, która na całym świecie ma aż 83 tys. placówek i to w 19 różnych krajach.

7-Elven to sieć, która największą popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych i w krajach azjatyckich, ale sklepy tej marki znajdziemy także na terenie Europy. Historia 7-Eleven sięga aż w 1927 roku, kiedy to Joe C. Thompson otworzył swój pierwszy sklep w Dallas. Początkowo sklepy otwarte były od godziny 7:00 rano do 23:00 (7 a.m. – 11 p.m.), stąd nazwa, której firma zaczęła oficjalnie używać w roku 1946 roku.

Warto wiedzieć, że 7-Eleven było prekursorem, jeśli chodzi o napoje na wynos – w latach 60. sieć wprowadziła do swojej oferty pierwszą na świecie kawę na wynos, a po kilku latach samoobsługowe automaty do napojów gazowanych. 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Czy sprzedażowy gigant będzie miał również swoje lokale w Polsce? Media donoszą, że przedstawiciele 7-Eleven odwiedzili nasz kraj i aktualnie szukają franczyzobiorców. Eksperci udzielający komentarza na łamach businessinsider.pl twierdzą, że bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest przejęcie całej sieci Żabka, która dziś oferuje bardzo podobny asortyment, stawia na wygodne zakupy, a także oferuje szybkie przekąski (kanapki, sałatki, pizza, a nawet skrzydełka z kurczaka i tacos).

Przewagą dla 7-Eleven jest fakt, że sieć wprowadziła na rynek już kultowe produkty takie jak napoje Slurpee i Big Gulp czy hot-dogi Big Bite. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Czy to wystarczy, żeby „wygryźć” z naszego rynku Żabkę, która cieszy się ugruntowaną pozycją?

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS Rusza pierwsza Żabka Nano na terenie szpitala

Dzięki Żabce Nano, zlokalizowanej na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, zarówno jego pacjenci, odwiedzający, jak i pracownicy będą mogli zaopatrywać się w produkty z bogatej oferty sieci przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. 

PS 2 Żabka uruchamia nowy format. Wybrany asortyment sieci kupimy na wyspach handlowych

Sieć Żabka postanowiła uruchomić kolejny format sklepów – tym razem są to wyspy, które już zaczynają się pojawiać w centrach handlowych. Co można kupić w tych nowych punktach sprzedaży?