Sklep internetowy ButyJana.pl już w responsive web design

Popularny w sieci sklep internetowy z butami sportowymi ButyJana.pl przeszedł wdrożenie w responsive web design. Wszystkie prace nad nową wersją sklepu trwały niespełna trzy tygodnie.
O autorze
1 min czytania 2014-03-26

– Zdecydowaliśmy się na wdrożenie sklepu w RWD z trzech, kluczowych powodów. Po pierwsze była to chęć odświeżenia layoutu sklepu. Po drugie widzimy stały wzrost liczby osób odwiedzających stronę z urządzeń mobilnych: zarówno z tabletów, jak i z smartfonów. Chcieliśmy, aby niezależnie od sprzętu, każdy mógł komfortowo przeglądać ofertę – wylicza Adam Bałdyga, ze sklepu ButyJana.pl. – Sklep w RWD jest również dużo bardziej uniwersalny niż aplikacja mobilna. Dzięki nowej wersji możemy skutecznie konkurować na rynkach europejskich, tak mocno mobilnych. Obecnie głównym celem jest rozszerzenie sklepu o inne wersje językowe – dodaje.

Przed przystąpieniem do pracy zidentyfikowano najważniejsze wyzwania. Były to: wyczyszczenie strony głównej pod względem treści, jednak przy zachowaniu dotychczasowego designu, zoptymalizowanie karty produktu, tak by była jeszcze bardziej użyteczna oraz zaprojektowanie funkcjonalnych opinii o produkcie (sklep posiada ponad 13 tys. opinii). Za projekt i wykonanie odpowiedzialny jest i-sklep.pl.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj