Stabilo Boss wyciąga niezwykłe kobiety z cienia

Stabilo Boss wyciąga niezwykłe kobiety z cienia
Wszyscy znają zwrot "Za każdym wielkim mężczyzną stoi wspaniała kobieta". Ale co to oznacza? Że mężczyzna zawsze odgrywa główną rolę, a kobieta jest jego pomocnikiem? Marka Stabilo Boss w kampanii "Highlight the Remarkable" zwraca uwagę na niezwykłe kobiety i ich historie.
O autorze
1 min czytania 2018-07-08

Kobiety stały często w cieniu mężczyzn, a ich działania i sukcesy nie zostały wymienione. W 2018 roku marka Stabilo Boss postanowiła odświeżyć historię i przypomina niezwykłe osiągnięcia Edith Wilson, Katherine Johnson i Lise Meitner.

Edith Wilson, pierwsza dama Stanów Zjednoczonych przejęła na siebie część obowiązków prezydenta Thomasa Woodrowa Wilsona, kiedy doznał on rozległego wylewu krwi do mózgu.

Katherine Johnson („kalkulatora w spódnicy” w NASA) była m.in. członkiem zespołu wykonującego w wielkim pośpiechu obliczenia, dzięki którym udało się sprowadzić astronautów pechowej misji Apollo 13 żywych na Ziemię.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Lise Meitner to austriacka fizyk jądrowa. Jako pierwsza wyjaśniła teoretycznie zjawisko rozbicia jądra atomowego, za odkrycie którego w 1944 Otto Hahn otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Lise Meitner pominięto, nie uwzględniając jej wkładu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS Cannes Lions 2018: wykład Abby Wambach

Abby Wambach, amerykańska gwiazda piłki nożnej i dwukrotna mistrzyni olimpijska podczas tegorocznej edycji Festiwalu Cannes Lions przedstawiła ciekawy wykład o prawach kobiet, w których wezwała kobiety, by były wilkami, a nie Czerwonym Kapturkiem.

PS2 Kiwi: First steps

Marka Kiwi w ramach kampanii First steps pokazała historię 6 kultowych postaci, przedstawiając ich pierwsze kroki. W tym celu znaleziono i potwierdzono autentyczność sześciu par butów, należących do prezydenta USA Abrahama Lincolna, pisarza Ernesta Hemingwaya, boksera Muhammada Aliego, pilotki Amelii Earhart, pielęgniarki Florence Nightingale i trenera futbolu amerykańskiego Vince’a Lombardiego. Kampania zdobyła Grand Prix i Srebrnego Lwa w konkursie Cannes Lions 2018.