Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Starbucks chce wprowadzić zwrotne kubki na wynos

Starbucks chce wprowadzić zwrotne kubki na wynos
Starbucks podejmuje konkretne kroki w celu ograniczenia liczby odpadów – aktualnie marka prowadzi testy kubków na wynos wielokrotnego użytku, które klienci mogliby zostawiać w specjalnych kontenerach po wypiciu napoju.
O autorze
1 min czytania 2019-06-14

Testy nowej usługi marki Starbucks ruszyły niedawno w lokalu brandu znajdującym się na londyńskim lotnisku Gatwick. To właśnie tam do dyspozycji klientów są kubki na wynos wielokrotnego użytku oraz zwykłe, papierowe, lecz za dodatkową opłatą 6 centów – kwota ta trafia na konto organizacji Hubbub, działającej na rzecz ochrony środowiska.

Klienci, którzy zamówią napój w wielorazowych kubkach na wynos, będą mogli zostawić je w specjalnych kontenerach tuż po wypiciu kawy. Punkty do ich oddawania umieszczone zostały na kilku terminalach na lotnisku Gatwick.

Na razie nie wiadomo czy Starbucks planuje wprowadzić podobną usługę w swoich pozostałych lokalach, bo kwestia kontenerów do oddawania wielorazowych kubków na wynos mogłaby być nieco problematyczna, zwłaszcza w dużych aglomeracjach. Natomiast lotniska wydają się być świetnym miejscem na oferowanie alternatyw dla jednorazowych opakowań.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

W grudniu 2018 roku Green Caffe Nero dołączyło do akcji Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste „Z własnym kubkiem”.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Pod koniec zeszłego roku marka Costa Coffee UK wprowadziła do swoich kawiarni nowe rozwiązanie – płatność za kawę kubkami wielokrotnego użytku. W ten sposób brand chce walczyć z zanieczyszczaniem środowiska.