Szybko zweryfikuj partnerów biznesowych i konkurencję – SearchRay prześwietli internet za Ciebie

Szybko zweryfikuj partnerów biznesowych i konkurencję – SearchRay prześwietli internet za Ciebie
W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, dostęp do sprawdzonych informacji jest niezwykle cenny. Firmy, które podejmują decyzje na podstawie rzetelnych danych, osiągają znacznie lepsze wyniki. SearchRay automatyzuje research – powstał po to, by sprawnie gromadzić i analizować dane oraz informacje.
O autorze
4 min czytania 2023-12-11

Chcesz być szybszy, dokładniejszy i bardziej efektywny w analizowaniu danych? Mamy dobre wieści – nie musisz, bo SearchRay ma te wszystkie cechy i chętnie pomoże Ci usprawnić każdy etap weryfikacji informacji w Twojej firmie. Platforma SearchRay to oprogramowanie do automatyzacji OSINT (białego wywiadu) – metody pozyskiwania informacji z legalnych, dostępnych publicznie źródeł. To klucz do efektywnego gromadzenia danych z internetu. Dzięki niemu, research staje się automatyczny i bardziej precyzyjny.

Już teraz zaoszczędź cenny czas, który możesz przeznaczyć na bardziej strategiczne działania. Sprawdź SearchRay!

Nawet najwięksi są oszukiwani – nie bądź jednym z nich

Co łączy Theranos, Mozido, Bitwise Industries czy Frank? Wszystkie te startupy oszukały swoich inwestorów, doprowadziły do ogromnych strat finansowych i zachwiały poważnie ich reputacją. Dla przypomnienia:

Theranos – zebrał 724 milionów dolarów finansowania na rozwój fikcyjnej technologii badania krwi. Elizabeth Holmes, CEO startupu oszukała inwestorów, w tym renomowane fundusze VC oraz zdefraudowała prawie 50 mln dolarów pochodzących od udziałowców.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Mozido – było amerykańskim rozwiązaniem płatniczym podobnym do ApplePay. Startup zebrał 400 mln dolarów od inwestorów, w tym Mastercard. Co poszło nie tak? W 2018 r. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła twórcę Mozido o oszukanie setek inwestorów na łączną kwotę ponad 48 mln dolarów, które founderzy wykorzystali na ekstrawagancki styl życia. 

Bitwise Industries – kalifornijska spółka zajmująca się programowaniem i sprzedażą technologii, pozyskała w 2022 r. 70 mln dolarów od inwestorów przy jednoczesnym fałszowaniu dokumentów finansowych firmy. Aby przekonać fundusze i zebrać pieniądze, founderzy posługiwali się screenem konta bankowego, na którym widniało saldo w wysokości 23,4 mln dolarów. W rzeczywistości na koncie było tylko 325 100 dolarów. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Frank – startup pomagał studentom w ubieganiu się o pomoc w finansowaniu studiów. W 2021 r. największy bank w USA – JPMorgan Chase – przejął Franka za 175 mln dolarów, ponieważ uwierzył, że startup miał wtedy 5 mln klientów. W rzeczywistości spółka obsłużyła mniej niż 300 000 studentów, a jej założycielka stworzyła fikcyjną bazę klientów, którą przedłożyła inwestorom. Bank zweryfikował Franka dopiero po transakcji, kiedy wysłał maile do fikcyjnych użytkowników. Inwestor stracił wszystkie pieniądze. 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Jak to możliwe, że wytrawni inwestorzy popełniają tak kardynalne błędy i są w stanie zaufać nieodpowiednim osobom? Zawiódł czynnik ludzki, brak weryfikacji informacji i ignorowanie czerwonych flag. Ale Ty możesz być bardziej zapobiegliwy i przejrzeć każdą firmę, zanim zdecydujesz się na współpracę. SearchRay wyeliminuje potencjalnych, nieuczciwych partnerów z pola Twojego zainteresowania. 

Co potrafi SearchRay?

 • narzędzia do wyklikania – czyli jednym kliknięciem przeszuka wachlarz informacji dedykowanych pod biznes, innowacje, profilowanie osób, naukę czy ogólny research. 
 • Deep Web w jednym miejscu – wyszuka informacje w nieoczywistych, trudno dostępnych lub mało znanych źródłach informacji, także dostępnych tylko komercyjnie.
 • automatyczny monitoring – automatycznie odpyta źródła informacji w określonych odstępach czasu.
 • pełna weryfikacja firm – pozwoli jednym kliknięciem zweryfikować potencjalnego kontrahenta odpytując rejestry i robiąc monitoring prasy.
 • generuje raport – automatycznie tworzy raport ze znalezionymi zasobami.
 • agreguje źródła z całego świata – nie ograniczając się do tego co dostępne w jednej wyszukiwarce.

Jak SearchRay rozwiązuje problemy?

 1. PROBLEM: 2,5h dziennie pracownicy poświęcają na wyszukiwanie informacji potrzebnych do pracy.

ROZWIĄZANIE: automatyzacja zapytań do wyszukiwarek z dowolną częstotliwością i intuicyjnym interfejsem – oszczędność 30% czasu.

 1. PROBLEM: bańka informacyjna Google i brak dostępu do źródeł, których Google nie pokaże.

ROZWIĄZANIE: alternatywne źródła informacji – wyszukiwarki biznesowe i naukowe, social media, bazy danych.

 1. PROBLEM: brak umiejętności stosowania zaawansowanych narzędzi i strategii do wyszukiwania – to błądzenie w sieci.

ROZWIĄZANIE: gotowe zestawy narzędzi do wykorzystania w biznesie. 

 1. PROBLEM: przeszukiwanie zasobów indeksowanych przez wyszukiwarki – to tylko 20% internetu.

ROZWIĄZANIE: przeszukiwanie zasobów nieindeksowanych przez wyszukiwarki – 80% zasobów sieci

 1. PROBLEM: strata czasu na powielanie tych samych zapytań do wyszukiwarki w powtarzalnych działaniach.

ROZWIĄZANIE: moduł automatyzujący wyszukiwanie informacji w określonych odstępach czasu.

 1. PROBLEM: ręczne kopiowanie informacji z wyników wyszukiwania i wklejanie ich do dokumentów. 

ROZWIĄZANIE: raporty z wyszukiwania generowane automatycznie.

SearchRay to idealne rozwiązanie dla Twojej firmy, ponieważ: 

 • SearchRay umożliwia gromadzenie, analizowanie i strategiczne wykorzystywanie sprawdzonych danych – dlatego podejmowanie decyzji staje się precyzyjne i dostosowane do aktualnych potrzeb rynkowych.
 • SearchRay to support dla osób, które spędzają mnóstwo czasu nad researchem. Narzędzie wspomoże powtarzalną pracę między innymi analityków compliance i bezpieczeństwa weryfikujących kontrahentów oraz analityków innowacji/rynku– bo Google to za mało!
 • dzięki automatyzacji OSINT, śledzenie informacji w mediach społecznościowych jest łatwiejsze i szybsze.
 • oszczędzisz czas i zautomatyzujesz proces zbierania danych z wielu źródeł online! SearchRay pozwala na szybkie gromadzenie informacji w jednym miejscu. Integracja danych z różnych źródeł to klucz do uzyskania kompleksowej perspektywy na otoczenie biznesowe. 
 • eliminujesz ryzyko nieprawidłowych decyzji. Weryfikacja kontrahentów to najważniejszy element w procesie due diligence. SearchRay ułatwia ten proces, umożliwiając szybką analizę i sprawdzenie potencjalnych partnerów biznesowych. 
 • możesz wyprzedzić konkurencję. Skuteczne monitorowanie informacji to klucz do szybkiego reagowania na zmiany i pokonywania konkurencji. SearchRay umożliwia śledzenie ważnych informacji, co przekłada się na przewagę konkurencyjną na rynku. Badania McKinsey & Company pokazują, że firmy, które potrafią dostosować swoje strategie na podstawie wiarygodnych danych, są o 30% bardziej odporne na zmiany rynkowe i mają o 33% wyższą szansę na przewyższenie konkurencji w kategorii innowacyjności (BCG). 
 • SearchRay umożliwia gromadzenie i analizę danych w sposób, który wspiera długoterminowe relacje biznesowe. Według badania opublikowanego przez Forbes, firmy, które skupiają się na dostarczaniu sprawdzonych i wartościowych informacji, mają o 60% wyższą lojalność klientów. 
 • dostarczysz wiarygodne informacje. W dobie informacyjnego szumu, weryfikacja danych staje się kluczowym elementem w procesie podejmowania decyzji biznesowych. Raport opublikowany przez McKinsey & Company wskazuje, że firmy, które skupiają się na gromadzeniu i analizie sprawdzonych danych, osiągają o 60% wyższy poziom efektywności operacyjnej i o 26% większy zwrot z inwestycji (Harvard Business Review).
 • ograniczysz generowanie danych. Według badania przeprowadzonego przez Gartner, do 80% danych w organizacjach jest nieużywanych lub niesprawdzonych. 
 • obniżysz ryzyko biznesowe. W dzisiejszym globalnym rynku, dostęp do rzetelnych informacji to podstawa efektywnego zarządzania ryzykiem. Badania opublikowane przez EY pokazują, że firmy, które skupiają się na weryfikacji danych, obniżają ryzyko biznesowe o 29%. 

Sprawdź SearchRay. Odkryj informacje ważne dla przyszłości Twojej firmy. 

Materiał reklamowy powstał we współpracy z SearchRay.