TikTok doda wygenerowane automatycznie napisy do każdego klipu w aplikacji

TikTok doda wygenerowane automatycznie napisy do każdego klipu w aplikacji
W listopadzie br. na TikToku mają pojawić się zmiany związane z wprowadzeniem napisów do każdego filmiku w aplikacji. Napisy będą generowane automatycznie.
O autorze
1 min czytania 2023-10-16

O możliwych zmianach poinformował w swoich mediach społecznościowych Jonah Manzano. 

fot. Instagram

Już od jakiegoś czasu w aplikacji można było dodawać napisy, jednak dotychczas była to jedynie opcja. W związku z planowaną zmianą, możliwość samodzielnego wyboru zostanie wyłączona, a napisy będą automatycznie dodawane do każdego klipu. 

– Możesz zmodyfikować status autoryzacji napisów dla każdego filmu, który został już opublikowany przed listopadem. Po tym wszystkie kwalifikujące się filmy w obsługiwanych językach będą domyślnie miały napisy. Dzięki temu TikTok jest inkluzywny i każdy może korzystać z aplikacji bez ograniczeń językowych – komentuje TikTok.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

TikTok uspokaja i dodaje, że twórcy będą mogli edytować wygenerowane napisy. Pojawiły się również obawy o przetwarzanie klipów, jednak zapewniono, że kod napisów jest lekki i nie wpłynie na proces przesyłania czy przeglądania filmików.

Właściciele aplikacji starają się w ten sposób dotrzeć do szerszej grupy odbiorców, która obejmuje przede wszystkim osoby posiadające wadę słuchu oraz takie, które korzystają z aplikacji z wyłączonym dźwiękiem. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Początkowo napisy zostaną udostępnione jedynie w anglojęzycznych klipach, ale TikTok planuje rozszerzyć listę dostępnych języków. 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS TikTok z pozwem za…bycie uzależniającym

Dzień bez TikToka dniem straconym? Platforma, która szturmem zdobyła serca użytkowników na całym świecie, ponownie znalazła się w ogniu krytyki i stanęła przed sądem za to, że natura jej algorytmu powoduje…uzależnienie.

PS2 TikTok testuje opcję płatnej subskrypcji. Użytkownicy będą mogli wyłączyć reklamy

TikTok testuje podobne rozwiązanie, o którym wspominała już Meta. W aplikacji ma zostać wprowadzona możliwość zakupu subskrypcji. Dzięki niej użytkownicy ominą reklamy pojawiające się podczas scrollowania treści wideo.