TOP 10 Retail Brands 2023: najsilniejsze marki sieci handlowych w Polsce [RANKING]

TOP 10 Retail Brands 2023: najsilniejsze marki sieci handlowych w Polsce [RANKING]
Agencja badawcza Inquiry sprawdziła, które marki detaliczne są najbardziej popularne wśród konsumentów w Polsce. Przedstawiamy ranking TOP10 Retail Brands, które pokazuje marki sieci detalicznych z różnych kategorii, cieszące się szczególnie silnym wizerunkiem.
O autorze
1 min czytania 2024-05-08

Zestawienie powstało w oparciu o dane YouGov BrandIndex, wskaźnika będącego miarą całkowitej kondycji marki obliczonej z następujących wskaźników: ogólnej opinii, jakości, wartości, satysfakcji, rekomendacji i reputacji.

Tym razem przedstawiamy listę dziesięciu najsilniejszych marek detalicznych oraz dodatkowo zestawienie TOP 5 Improvers – tu znalazły się firmy, które znacząco poprawiły swój wynik w porównaniu z 2022 rokiem. Miejsca na podium rankingu zajmują marki Rossmann, Lidl i Biedronka.

Tuż poza podium, z różnicą zaledwie 0,6 p.p. do Biedronki znalazła się Ikea. Bardzo dobre wyniki odnotowały sieci Empik, Adidas, Castorama, Nike, Media Expert oraz CCC.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Ranking TOP 5 Improvers prezentuje firmy, które osiągnęły najwyższy wzrost wyników w stosunku do roku ubiegłego. Na pierwszym miejscu znalazła się marka Action, która zanotowała wzrost wskaźnika YouGov BrandIndex o 4,4 p.p. Kolejne dwie pozycje zajęły Dealz i Aldi, tuż poza podium uplasowało się Dino, a całe zestawienie zamyka Decathlon.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

– Trzeba zauważyć, że wśród wielu marek sieci detalicznych, monitorowanych przez Inquiry w badaniu YouGov BrandIndex, tylko nieliczne osiągnęły w 2023 r. zauważalny wzrost, jeśli chodzi o siłę marki i pozycję na rynku. Z tego powodu lista Top Improvers obejmuje jedynie 5 sieci – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska firmy Inquiry.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Zdjęcia: mat. pras.

PS YouGov Best Brands 2023: TOP 10 najsilniejszych marek w Polsce [RANKING]

Agencja badawcza Inquiry sprawdziła, które marki są najbardziej popularne wśród konsumentów w Polsce. Prezentujemy dziś nowy ranking YouGov Best Brands, przedstawiający najlepsze i najprężniej rozwijające się marki.

PS2 YouGov Buzz 2023: Najsilniejsze marki pod względem ilości pozytywnych opinii [RANKING]

Agencja badawcza Inquiry sprawdziła, na temat których marek polscy konsumenci słyszeli najwięcej pozytywnych opinii w roku 2023.