Trwa wielka akcja fundraisingowa „Podaruj Wigilię” Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Za kampanię odpowiada agencja Ancymony

Świąteczna kampania Stowarzyszenia mali bracia Ubogich zachęca do zwrócenia uwagi na los samotnych starszych osób. Za realizację tegorocznej wzruszającej akcji odpowiadają agencja Ancymony, Lemon Film oraz Starcom.
O autorze
2 min czytania 2023-11-21

fot. Ancymony

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, które w tym roku obchodziło 20-lecie istnienia w Polsce, aktywnie przeciwdziała marginalizacji samotnych seniorów. Największa coroczna akcja fundraisingowa „Podaruj Wigilię” ma na celu zebranie środków na kolacje wigilijne w całym kraju dla osamotnionych starszych ludzi.

Otwarte serca to klucz do zmiany

Tegoroczna kampania „Podaruj Wigilię” traktuje o samotności seniorów dostrzeganej z perspektywy ludzi uwikłanych w codziennie obowiązki.

W tym roku bohaterką kampanii jest nie tylko samotna seniorka – są nimi również ludzie, których kobieta mija w drodze do domu. Mimo życzliwości i uśmiechu, nie poświęcają kobiecie wystarczającej uwagi. Chcieliśmy pokazać, że takie osoby mają inną możliwość pomocy seniorom. Mogą wesprzeć akcję „Podaruj Wigilię” Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Z relacji wolontariuszy wynika, że seniorzy często obwiniają samych siebie za swoją samotność, tłumacząc ją szeregiem irracjonalnych powodów. Przekaz tegorocznej kampanii jasno podkreśla, że jest to nieprawda. My, ludzie dobrej woli, wraz ze Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich możemy sprawić, aby samotni seniorzy spędzili Święta Bożego Narodzenia przy wspólnym stole – komentuje Wojciech Papuziński, creative director w agencji Ancymony.
LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Źródło: YouTube

Coraz mniej z nas wychowuje się w rodzinach wielopokoleniowych a nasze zachowania społeczne podlegają ciągłym zmianom. Nasze życie jest zabiegane, doskwiera nam brak czasu i różne sprawy odkładamy na później, na chwile kiedy znajdziemy na to czas. W Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich każdego dnia przekonujemy się o tym jak ważna jest obecność drugiego człowieka. Wg badania pn. „Samotność wśród osób 80+”, które przeprowadziliśmy na początku tego roku, co czwartej osobie w tym wieku doskwiera samotność. Połowa z nich cierpi na deficyt więzi międzyludzkich a niemal 40% czuje się niepotrzebna. I – podobnie, jak bohaterka naszego tegorocznego spotu – zaczynają wątpić w to, że są jeszcze ważni… Jako mali bracia Ubogich każdego dnia staramy się o lepszy świat dla starszych i samotnych. Gorąco proszę, dołączcie do nas i wesprzyjcie tegoroczną kampanię „Podaruj Wigilię”. Łatwiej czynić dobro, gdy pomaga wielu – opowiada Joanna Mielczarek, Dyrektorka Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Tegoroczna kampania „Podaruj Wigilię” obejmuje telewizję, digital, social media, radio, prasę oraz outdoor. Za strategię, ideę i kreacje odpowiada ponownie agencja Ancymony, która angażuje się w ten projekt pro publico bono już po raz czwarty. Spoty w reżyserii Mavy Targosz wyprodukował Lemon Film, a BADI BADI zajął się postprodukcją. Za dźwięk odpowiada studio GŁOŚNO, muzykę do spotu skomponował Hubert Walkowski a lektorem jest Piotr Czaykowski. Za strategię komunikacji, planowanie i zakup mediów odpowiada agencja mediowa Starcom, należąca do Publicis Groupe.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Każdy z nas może realnie odmienić Święta samotnych seniorów! Akcję „Podaruj Wigilię” można wesprzeć dowolnie wybraną kwotą na oficjalnej stronie zbiórki.