Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Wirtualny spacer ulicami Ukrainy. Powstała interaktywna platforma dokumentująca skutki wojny

Wirtualny spacer ulicami Ukrainy. Powstała interaktywna platforma dokumentująca skutki wojny
Agencja kreatywna And Us stworzyła projekt The Undeniable Street View. Wirtualny spacer po ulicach Ukrainy ma na celu ukazanie niezaprzeczalnej prawdy o rosyjskich atakach na obiekty cywilne.
O autorze
2 min czytania 2023-02-20

fot. theundeniablestreetview

Za kilka dni minie rok od rozpoczęcia wojny w Ukrainie. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy liczne marki, agencje i organizacje okazywały wsparcie Ukraińcom, organizując akcje pomocowe czy walkę z rosyjską dezinformacją. Choć krwawe ataki na Ukrainę wciąż trwają, wiele mówi się o „zmęczeniu tematem”. W związku z tym agencja kreatywna And Us stworzyła projekt, który ma podkreślać prawdę o rosyjskiej wojnie i przypominać o tym, jak ważne jest dalsze niesienie wsparcia.

Platforma z „niezaprzeczalną prawdą”

Jak tłumaczy And Us – „jedną z największych broni wojennych zawsze była prawda”. Właśnie dlatego, łącząc siły z kolektywem ukraińskich organizacji, agencja stworzyła narzędzie The Undeniable Street View. Interaktywna strona internetowa prezentuje prawdziwe obrazy zniszczonych ulic z Kijowa, Charkowa, Irpienia, Czernichowa, Izium i Sum, z głównym naciskiem na zaatakowane obszary cywilne.

– Przyjdź i przekonaj się na własne oczy o skali i niezaprzeczalnej autentyczności zbrodni popełnianych przez Rosję na narodzie ukraińskim – w tym na infrastrukturę cywilną –zachęca agencja.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Na stronie theundeniablestreetview.com możemy wybrać jedną z sześciu ukraińskich destynacji i – podobnie jak w aplikacji Google Maps – „spacerować” po okolicy z widokiem 360 stopni. Przeciągając kursor na boki, w górę i w dół, możemy obserwować, jak wyglądają ukraińskie miasta pełne ruin, zbombardowanych budynków i zgliszcz.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Oglądając niektóre lokalizacje, istnieje możliwość przełączenia widoku, dzięki czemu można porównać, jak ulice wyglądały przed rozpoczęciem wojny.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Street View z obszarów ogarniętych wojną

Już w pierwszych miesiącach wojny Google nawiązało współpracę z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Ukrainy w celu udostępnienia obrazów zdewastowanego kraju. Celem projektu było podniesienie świadomości na temat działań agresora, ale także ulepszenie koordynacji działań pomocowych.

Tym razem materiały dostępne na stronie theundeniablestreetview.com nie zostały dołączone do aplikacji Google. Regulamin firmy uniemożliwia bowiem publikowanie zdjęć z wojny, które mogą przedstawiać przemoc. Agencja stworzyła więc własną platformę z unikalną dokumentacją.

Panoramiczne obrazy powstały dzięki obszernemu materiałowi filmowemu nagranemu przez zespół ukraińskich ekspertów, którzy udokumentowali zniszczenia na terenie ponad 100 km.

Projekt powstał dzięki wsparciu ukraińskich organizacji, do których należy m.in. United24 – inicjatywa prezydenta Zełenskiego, Voices of Children, która oferuje długoterminowe wsparcie psychologiczne dzieciom, a także Nova Ukraine i Vostok-Sos, które dostarczają pomoc humanitarną ofiarom wojny.

PS. Ambasada Ukrainy przygotowała kampanię dla Polaków

Celem kampanii „Dziękuję Ci, Polsko!” jest podkreślenie wdzięczności Ukraińców wobec Polaków za ogromną pomoc w łagodzeniu skutków pełnoskalowej wojny wywołanej przez Rosję.

PS 2. Branża reklamowa wspiera marketingowców ze Lwowa

Światełko do Lwowa – pod tym hasłem Stowarzyszenie Agencji Reklamowych SAR promuje zbiórkę na agregaty prądotwórcze dla Lwowa.