Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Dowiedz się, jakie narzędzia pomogą Ci w rozwinięciu strategii sprzedażowej – od tworzenia contentu, aż po moderację – i jakie procesy można zautomatyzować.

WEŹ UDZIAŁ

Władze Poznania rozdawały mieszkańcom sadzonki lawendy i wrzosu w ramach akcji ratowania pszczół

Władze Poznania rozdawały mieszkańcom sadzonki lawendy i wrzosu w ramach akcji ratowania pszczół
Z okazji tegorocznego ogólnopolskiego dnia pszczoły, który obchodziliśmy 8 sierpnia br., przy niektórych poznańskich przystankach pojawiły się sadzonki lawendy i wrzosu. W ten sposób władze miasta zachęcają mieszkańców do sadzenia roślin, które są bardzo przyjazne tym owadom.
O autorze
1 min czytania 2020-08-10

W piątek 7 sierpnia br. nieopodal wybranych poznańskich przystanków komunikacji miejskiej stanęły doniczki z roślinami miododajnymi. Były one częścią inicjatywy „Poznań dla pszczół”, której celem jest ratowanie zagrożonych wyginięciem owadów. 

W ramach akcji każdy chętny mógł wziąć sadzonkę do domu, a następnie umieścić ją na balkonie lub tarasie – w ten sposób taka osoba przyczyniała się do tworzenia miejsc dających pokarm owadom zapylającym.

Doniczki z roślinami były dostarczane co kilka godzin przez cały piątek z uwagi na to, że rozchodziły się w błyskawicznym tempie.

 zdjęcie: facebook.com/mpkpoznan

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

W dwóch lokalizacjach w Gdańsku – przy ulicy Grobla IV i Za Murami – pojawiło się kilkanaście skrzyń z wieloma kompozycjami ziół, takich jak m.in. bazylia kulinarna, lubczyk czy koper. Inicjatywa jest częścią projektu edukacyjnego Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Organizacja Porozumienie dla Pragi zainicjowała świetną, prośrodowiskową akcję pod hasłem #ZaadoptujDonicę”. W jej ramach mieszkańcy Warszawy dają drugie życie opuszczonym, miejskim donicom.

PS3

Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Pszczoły studio projektowe SPACE10 należące do sieci IKEA udostępniło specjalną instrukcję, dzięki której w prosty sposób zbudujemy nasz własny domek dla tych owadów.

PS4

Takiej influencerki jeszcze nie było – pszczoła o imieniu B. za pomocą konta na Instagramie zwraca uwagę na problem wymierania pszczelich rodzin.

PS5

W kwietniu 2019 roku Pornhub wprowadził nową kategorię filmów poświęconą pszczołom – BeeSexual, w której za każde wyświetlenie filmu, platforma przekazywała pieniądze na organizacje ratujące te owady.