Władze Warszawy zakazują plastiku

Władze Warszawy zakazują plastiku
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał rozporządzenie, w którym zakazał używania plastikowych jednorazówek w stołecznym ratuszu, urzędach dzielnicowych i wszystkich jednostkach organizacyjnych miasta.
O autorze
1 min czytania 2019-05-29

zdjęcie: depositphotos.com

Władze miasta Warszawa postanowiły porządnie zabrać się za kwestię plastikowych jednorazówek, które wpływają negatywnie na nasze środowisko. Prezydent Rafał Trzaskowski wydał niedawno rozporządzenie, w którym zakazał miejskim urzędnikom korzystania z przedmiotów jednorazowego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych.

Zakaz prezydenta Warszawy obejmuje jednorazowe sztućce, talerze, kubki, tacki, mieszadełka, słomki, torebki, pojemniki na żywność czy też patyczki. Owe przedmioty mają zostać zastąpione wielorazowymi odpowiednikami lub jednorazowymi, które podlegają  biodegradacji lub można je kompostować. Napoje natomiast mają być kupowane jedynie w butelkach zwrotnych i wielokrotnego użytku.

Rozporządzenie Rafała Trzaskowskiego dotyczy zarówno stołecznego ratusza, jak i urzędów dzielnic i wszystkich jednostek organizacyjnych miasta. Zakaz ma też obowiązywać podczas wydarzeń organizowanych przez władze Warszawy.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Ponadto, urzędnicy miejscy mają też za zadanie promować picie warszawskiej „kranówki”.

PS

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Władze miasta Wałbrzych postanowiły walczyć z plastikiem – już od 1 maja br. obowiązuje zakaz używania plastikowych jednorazówek w instytucjach miejskich, a także na imprezach organizowanych przez miasto.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS2

Parlament Europejski poparł wprowadzenie do 2021 roku zakazu sprzedaży jednorazowych sztućców, patyczków do uszu, słomek i mieszadełek z plastiku. Każda osoba, która nie zastosuje się do nowych zasad i będzie dalej zanieczyszczała środowisko, będzie musiała zapłacić wysoką karę.

PS3

W budynku Urzędu Miasta Krakowa w kwietniu pojawił się specjalny automat do skupowania plastikowych butelek, za które urządzenie wydaje 10 lub 20 groszy.