Wybrane sklepy RTV Euro AGD otwarte mimo obostrzeń? Firma tłumaczy, że „działa zgodnie z obowiązującymi przepisami”

Wybrane sklepy RTV Euro AGD otwarte mimo obostrzeń? Firma tłumaczy, że „działa zgodnie z obowiązującymi przepisami”
Użytkowniczka portalu Wykop.pl doniosła, że w wybranych sklepach RTV Euro AGD – mimo obowiązujących obostrzeń – w dalszym ciągu można robić zakupy. Jak tłumaczy firma, niektóre sklepy posiadają strukturę oferty, która nie narusza obowiązującego rozporządzenia.
O autorze
1 min czytania 2021-03-30

Sprawę nagłośniła użytkowniczka portalu Wykop.pl, która opublikowała wpis zaczynający się od słów „EURO leje na obostrzenia”. W swoim poście internautka napisała, że mimo obowiązujących od 27 marca br. obostrzeń, jeden z punktów RTV Euro AGD był otwarty, a w środku klienci swobodnie robili zakupy. Co ciekawe, w sklepie miała się dowiedzieć od jednego z pracowników, że teraz jest to również „sklep spożywczy”.

„Rozglądam się telewizory migają, telefony brzęczą. Mówię Panie jaka spożywka? A on pokazuje mi palcem, a tam stoją z kawą stojaki, wiecie góra takich kapsułek do kawy po złociszu i opakowania po kilo, a tam to my proszę Panią proszek do prania sprzedajemy. Ktoś ma tam jaja z żelaza, ze zgadza się na takie zagrywki” – napisała użytkowniczka portalu Wykop.pl.

Jak się okazuje, firma – jak sama podkreśla – działa zgodnie z obowiązującymi przepisami, bowiem niektóre z jej sklepów „posiadają strukturę oferty, która nie narusza obowiązującego rozporządzenia”. W oświadczeniu przesłanymi portalowi Onet.pl przedstawiciele wyjaśnili, że „część placówek (jest otwarta – przyp. red.) ze względu na to, że znajdują się w obiekcie handlowym, którego łączna powierzchnia sprzedaży nie przekracza 2 tys. m2, lub stanowią sklep wolno stojący, którego powierzchnia nie przekracza 2 tys. m2”.

Ponadto, firma podkreśliła, że z uwagi na to, że niektóre sklepy RTV Euro AGD prowadzą sprzedaż m.in. wyrobów medycznych, takich jak termometry, czy pulsoksymetry, mogą być otwarte i nie naruszają obowiązującego rozporządzenia. 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Jest jeszcze inna kwestia, dzięki której sklepy marki mogą w dalszym ciągu być otwarte mimo obostrzeń. Jak zaznaczyli przedstawiciele firmy w oświadczeniu przesłanym portalowi Onet.pl, „w ramach przeważającej struktury oferty w sklepach RTV EURO AGD aktualnie świadczone są również usługi logistyczne, w tym wydawanie towarów nabywanych w kanałach sprzedaży online, usługi bankowe – aktualnie mamy atrakcyjną ofertę ratalną na towary z naszego asortymentu oraz prowadzimy sprzedaż usług ubezpieczeniowych”.

zdjęcie główne: alfacentrum.pl

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Lidl postanowił odpowiedzieć na obostrzenia wprowadzone w związku z tzw. trzecią falą pandemii – sieć bowiem zdecydowała się uruchomić ponad 200 sklepów w systemie 24-godzinnym.