Praca zdalna to bezdyskusyjnie jeden z pozytywnych skutków pandemii. Dla wielu osób możliwość wykonywania obowiązków zawodowych w taki sposób stało się standardem. Z drugiej strony, od dłuższego czasu możemy obserwować powrót pracowników do biur. W szczególności, jeśli mowa o dużych korporacjach. Taki sam pomysł ma Zoom.
Jak donosi Business Insider, pracownicy Zoom będą mieli obowiązek pracy stacjonarnej przez przynajmniej dwa dni w tygodniu. Nowa polityka zakłada, że mają to być osoby mieszkające w promieniu 80 km od biur.
Zobacz również
– Uważamy, że ustrukturyzowane podejście hybrydowe – co oznacza, że pracownicy mieszkający w pobliżu biura muszą być na miejscu dwa dni w tygodniu, aby wchodzić w interakcje ze swoimi zespołami – jest najbardziej efektywne dla Zoom. Będziemy nadal wykorzystywać całą platformę Zoom, aby zapewnić łączność i wydajną pracę naszym pracownikom i rozproszonym zespołom – powiedział rzecznik Zoom.
Problemy finansowe platformy Zoom
To posunięcie może wydawać się ironicznie, szczególnie z uwagi na fakt, że Zoom badał także rynek w kontekście zadowolenia pracowników z pracy zdalnej. Jedna z nich została przeprowadzona w lutym 2022 roku. Wówczas aż 69 proc. pracowników odpowiedziało, że ważna jest dla nich możliwość wyboru trybu pracy. Z kolei 45 proc. stwierdziło, że gdyby nie uzyskali zgody na pracę z dogodnego dla nich miejsca to byliby skłonni z niej zrezygnować.
Przypomnijmy, że Zoom od długiego czasu walczy z problemami finansowymi. Pod koniec 2021 roku akcje firmy spadły. Szacuje się, że od tego czasu Zoom stracił około 100 mld dolarów wartości rynkowej. Z kolei w lutym b.r. zwolniono 1300 pracowników. Obniżono także wysokość wynagrodzeń. W tym roku akcje stoją w miejscu, głównie z uwagi na powrót części pracowników do biur, którzy nie mają już potrzeby korzystania z platformy Zoom na tak dużą skalę.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
PS Koniec z malowaniem się na spotkania wideo w pracy. Wirtualny makijaż od Maybelline w Microsoft Teams
Firma Maybelline New York podjęła współpracę z Microsoft Teams i uruchomiła w aplikacji funkcję wirtualnego makijażu. Opcja jest dostępna dla osób, które korzystają z licencji korporacyjnej.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
PS2 Czy praca zdalna to idealny sposób na przyciągnięcie najlepszych talentów w digital marketingu?
Sześć na dziesięć przedsiębiorstw postrzega pracę zdalną jako sposób na przyciągnięcie talentów. To dane z raportu firmy Deloitte „Remote Work Survey”. W grupie szczególnie zainteresowanych tą formą zatrudnienia są organizacje działające w sektorze digital marketingu oraz takie, które w swojej działalności potrzebują wsparcia wysokowykwalifikowanych specjalistów z tego obszaru.