10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka uchwalony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Święto stało się inspiracją do jednodniowej zmiany nazw krakowskich ulic, aby zwrócić uwagę na takie wartości jak solidarność czy wzajemny szacunek.
W Krakowie na jeden dzień pl. Centralny stał się pl. Sprawiedliwości Społecznej, a pl. Wszystkich Świętych – pl. Praw Człowieka. Ul. Krupniczą zmieniono na ul. Poszukiwania Dialogu, a ul. Wielopole – na ul. Równego Traktowania. Z kolei al. Focha przyjęła nazwę al. Braterstwa i Siostrzeństwa.
Zobacz również
– Kraków jest dumny z otwartości w kwestiach światopoglądowych, wielokulturowości i kosmopolityzmu. Nasze miasto jest miastem schronienia i miastem tworzącym równe szanse dla wszystkich – poinformowała Nina Gabryś, pełnomocniczka prezydenta Krakowa ds. polityki równościowej.
Na krakowskich ulicach pojawili się także wolontariusze, którzy rozdawali tekst Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka oraz list Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.
Zmiana nazw ulic była także okazją do zaprezentowania planowanych na rok 2022 zmian w oznakowaniu drogowym. – Zarząd Transportu Publicznego włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka i wykonał tablice z nazwami ulic według wzoru nowego Systemu Informacji Miejskiej z nazwami wyznaczonych obszarów SIM – dodała Nina Gabryś.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
PS
Aby zwrócić uwagę na łamanie praw człowieka w Katarze, norweski klub Tromsø IL wypuścił pierwsze koszulki piłkarskie z kodem QR.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
PS 2
Twórcy Muminków stworzyli specjalną kolekcję ubrań i akcesoriów, aby wesprzeć organizację walczącą o prawa człowieka.