Kibice na medal, czyli aż 60% fanów futbolu wie wszystko o piłce nożnej

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Kibice na medal, czyli aż 60% fanów futbolu wie wszystko o piłce nożnej

Kibic Niedzielny, Stadionowy Debiutant czy Ojciec Chrzestny Futbolu – wraz z rozpoczęciem Mistrzostw Euro 2016 polscy kibice mieli okazje sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą piłki nożnej, rozwiązując quiz. Wyniki zaskakują… i to bardzo pozytywnie.

fot. shutterstock.com

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zobacz, dlaczego Polacy są uważani za jednych z najlepszych fanów piłki na świecie.

16 miejsce według FIFA, czyli piłkarze mają się czym pochwalić

Tegoroczne mistrzostwa Euro 2016 były wyjątkowe. 30 tys. polskich kibiców spisało się na medal, dopingując na stadionie piłkarzy w meczu z Niemcami, a starcie Polska-Portugalia śledziło przed odbiornikami prawie 16 mln widzów. Polska reprezentacja dawno nie osiągnęła tak dobrych wyników. Awansem do ćwierćfinału i widowiskowym meczem z Portugalią Pazdan, Fabiański i Lewandowski pokazali, że stać ich na wiele. Poza tym zgodnie z najnowszym raportem FIFA nasza drużyna awansowała na 16 miejsce! Oznacza to skok o 11 pozycji zaledwie w ciągu miesiąca. Wcześniej tak doskonały wynik osiągnęliśmy 9 lat temu za czasów Leo Beenhakkera. Przypominamy, że w 2013 roku, gdy trenerem został Adam Nawałka, polska drużyna znajdowała się na 69 miejscu…

Piłkarski świat nie ma przed kibicami żadnych tajemnic

Tymczasem HRS.com zaprosił kibiców do rozwiązania quizu na temat piłki nożnej. Aż 60% użytkowników rozwiązało go bezbłędnie. Wiedzieli więc, co krzyczy Sławomir Peszko po wygranym meczu, a także potrafili wskazać najstarszego piłkarza w kadrze na Euro 2016. Ta znaczna większość użytkowników może od teraz nazywać się Ojcami Chrzestnymi Futbolu.

31% osób odpowiedziało źle na jedno lub dwa pytania. To jednak nic strasznego. Błędny strzał może oddać każdy – nawet Kuba Błaszczykowski.

Tylko niewielka liczba kibiców nie interesuje się futbolowymi ciekawostkami

Zaledwie 6% biorących udział w quizie zrobiło 3 lub 4 błędy i zostało mianowane Stadionowymi Debiutantami. Bardzo mało osób, bo zaledwie 3% odpowiedziało błędnie na każde pytanie lub trafiło jedynie w jedną lub dwie poprawne odpowiedzi.

Dane zebrane na podstawie quizu przygotowanego przez HRS.com udowadniają że nie bez przyczyny piłka nożna jest uznawana za sport narodowy. Zaangażowanie kibiców i popularność futbolu nie ma sobie równych od czasu Kazimierza Górskiego.

Nie ma jednak rzeczy niemożliwych, nawet dla Kibiców Niedzielnych. Polscy piłkarze dzięki doskonałej kondycji i przygotowaniom wyszli z grupy, a następnie dotarli do ćwierćfinału mistrzostw. W związku z tym nawet początkujący fani futbolu mają szansę stać się najlepszymi kibicami.

Jesteś ciekawy, którym typem kibica Ty jesteś? Nic straconego. Quiz możesz nadal rozwiązać tutaj.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij