Godzina jazdy na wózku w ramach kursu prawa jazdy

Godzina jazdy na wózku w ramach kursu prawa jazdy

Według raportu Komendy Głównej Policji, w 2016 r. młodzi kierowcy byli sprawcami ponad 5800 wypadków, w których zginęły 542 osoby, a prawie 8000 zostało rannych. „Godzina jazdy na wózku” uczy odpowiedzialności za kierownicą.

źródło: inf. prasowa

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Według ekspertów wysoka liczba wypadków w tej grupie to wynik nieodpowiedniego przygotowania do roli kierowcy. Kurs jazdy, w zdecydowanej większości, przygotowuje jedynie do egzaminu, nie uczy jednak młodych osób pokory i nieprzeceniania własnych umiejętności. Pomijana jest kwestia odpowiedzialności za innych uczestników ruchu.

W ramach kampanii przygotowana została nietypowa godzina kursu jazdy. Zamiast samochodem kursanci poruszali się na wózkach inwalidzkich z charakterystyczną L-ką.

Reakcje uczestników zostały zarejestrowane i stały się spotem promującym kampanię. W ten dość nietypowy sposób jej twórcy chcą skłonić młodych ludzi do refleksji na temat bezpieczeństwa, a także poruszyć opinię publiczną na temat szkolenia kierowców.

“Godzina jazdy na wózku” jest częścią kampanii Auto Asertywni, programu edukacyjnego adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach programu w szkołach w całej Polsce prowadzone są warsztaty, dzięki którym młodzi ludzie uczą się zasad odpowiedzialnej postawy za kierownicą.

PS

O bezpieczeństwie za kółkiem mówi się coraz głośniej. Cyber Marian również zwraca uwagę na problem, jakim jest brak uwagi. Spot z YouTuberem powstał w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd - "Szlaban na ryzyko!", prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij