Gra o psie życie, czyli jak Minecraft ma pomóc edukować w kwestii porzucanych czworonogów

Gra o psie życie, czyli jak Minecraft ma pomóc edukować w kwestii porzucanych czworonogów

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. rozpoczęła kampanię edukacyjną, poruszającą problem porzucania psów przy drogach. W ramach akcji powstał konkurs adresowany do graczy Minecrafta, których wirtualne historie mają pomóc kreować odpowiedzialną i humanitarną postawę wobec zwierząt.

Ambasadorami kampanii zostali popularni Youtuberzy: MagdalenaMariaMonika, RoxMb oraz Vertez.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kampanię kierujemy do młodych ludzi, bo to często na ich życzenie pies staje się nowym domownikiem. Zdarza się, że jest nieprzemyślanym prezentem, np. gwiazdkowym, który szybko przytłacza ilością obowiązków albo staje się przeszkodą w obliczu wyjazdu na ferie. Pozbywanie się psów w okrutny sposób, poprzez wyrzucanie ich z samochodów, czy zostawianie przy drogach, to realny problem, który w naszej kampanii przenosimy do świata wirtualnego. Korzystając z potężnego potencjału komunikacyjnego gry Minecraft oraz odwołując się do wrażliwości dzieci i młodzieży, mamy szansę trafić z naszym przekazem również do ich rodziców. Celem konkursu jest pokazanie w kreatywny sposób odpowiedzialności, z jaką wiąże się posiadanie psa i jak być dla zwierząt po ludzku dobrym – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy SAM SA.*

PS

To nie pierwszy raz, kiedy za pomocą Minecrafta próbuje się zwrócić uwagę społeczeństwa na istotny problem. Puszcza Białowieska to jedyny ocalały nizinny las o charakterze naturalnym w naszej części świata. To unikalne w skali globalnej miejsce. Dlatego stworzono jej cyfrową kopię.

Wirtualna wersja Puszczy Białowieskiej zajmuje ok. 700 km2 polskich terenów puszczy. Świat zbudowany jest w skali 1:1, co oznacza, że każdy blok w grze zajmuje 1m3 - a cała mapa zbudowana jest z ponad 50 miliardów takich bloków.

Więcej o akcji → tutaj

 

* materiały prasowe

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij