TalentMedia podaje wyniki finansowe i podsumowuje rok z Mediacap

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
TalentMedia podaje wyniki finansowe i podsumowuje rok z Mediacap

TalentMedia – wiodąca platforma influencer marketingu w ciągu minionego roku zanotowała dwukrotny wzrost przychodów i uzyskała obroty 10 mln złotych. W marcu 2017, 51% udziałów w spółce nabyła grupa marketingowa Mediacap.

Od tego momentu sieć TalentMedia zanotowała wzrosty wszystkich najważniejszych wskaźników.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Miniony rok dla sieci partnerskiej TalentMedia okazał się rekordowy pod wieloma względami. Firma nie tylko zanotowała 10 mln obrotu odnotowując dwukrotny wzrost przychodów, ale także przeprowadziła największą w swojej historii liczbę kampanii – ponad 200 akcji dla klientów z bardzo różnych segmentów rynku. Średnia wartość jednego zrealizowanego projektu to ponad 45 tys. złotych, co plasuje TalentMedia na pierwszym miejscu spośród wszystkich MCN działających w Polsce. Warte odnotowania są również statystyki dotyczące liczby nowych kanałów – obecnie sieć skupia ich 86, co oznacza wzrost o 46 kanałów w badanym okresie. Większa liczba kanałów ma bezpośrednie przełożenie na wynik watchtime. Aktualnie to około 4,8 mld minut oglądalności treści generowanych przez influencerów TalentMedia (wzrost o 179 %) oraz łączna liczba wyświetleń wideo tych twórców na poziomie ponad 1,5 mld.

- Z perspektywy ostatniego roku możemy stwierdzić, że strategiczna decyzja o pozyskaniu inwestora i partnera w postaci Mediacap, okazała się dla nas „strzałem w dziesiątkę” – zapewnia Krystian Botko - Obecność w grupie nie tylko wpływa na nasze wyniki finansowe, ale także przekłada się na szereg synergii w codziennym funkcjonowaniu firmy. Mam tu na myśli dostęp do zasobów, doświadczenia i wiedzy wielu ekspertów z branży marketingowej, badawczej i technologicznej. Mediacap oznacza też dla nas stabilność finansową i organizacyjną. Sądzę, że w tym roku jeszcze bardziej rozwiniemy skrzydła i utrzymamy 100% dynamikę wzrostu naszego biznesu. – dodaje Krystian Botko.

Wzrost liczby realizowanych projektów oraz wdrażanie nowych usług znacząco wpłynęły na strukturę zatrudnienia w firmie. Obecnie w TalentMedia pracuje ponad 50 osób, z czego 25 zostało zatrudnionych w ciągu ostatnich 12 miesięcy – głównie strategów, mediowców i doświadczonych analityków. Dynamiczny rozwój zespołu platformy, wiązał się również z koniecznością przeprowadzki. Od jesieni 2017 TalentMedia wraz z innymi spółkami Mediacap ma nową siedzibę przy ulicy Mangalia 2a w Warszawie.

Dane:
*obroty podane za rok 2017 vs 2016
** dane dot. liczby kanałów, zrealizowanych kampanii, oglądalności, liczba wyświetleń, zespołu – za okres marzec 2017 – luty 2018.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij