Na szczycie wieżowca stanęły 84 figury mężczyzn. Akcja porusza temat, o którym nie mówi się głośno

Na szczycie wieżowca stanęły 84 figury mężczyzn. Akcja porusza temat, o którym nie mówi się głośno

Na szczycie londyńskiej stacji głównej ITV zainstalowano naturalnej wielkości rzeźby 84 mężczyzn. Akcja ma przyczynić się do poprawy usług w zakresie zapobiegania samobójstwom i pomocy w okresie żałoby po stracie najbliższych. Dlaczego akurat męskie sylwetki?

Badania pokazują, że największy współczynnik samobójstw zaobserwowano wśród mężczyzn poniżej 45 roku życia. Co dwie godziny mężczyzna w tym wieku odbiera sobie życie, co powoduje około 84 zgonów na tydzień. Statystyki są wstrząsające, a stygmatyzacja zdrowia psychicznego mężczyzn nadal istnieje, dlatego projekt 84 jest przedsięwzięciem charytatywnym mającym na celu podniesienie świadomości i umożliwienie mężczyznom znajdowania pomocy, gdy czują, że mogą targnąć na swoje życie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Figury wykorzystane do akcji, zostały stworzone przez amerykańskiego rzeźbiarza Marka Jenkinsa we współpracy z agencją Adam & eveDDB. Projekt o nazwie Project 84 został opracowany przez organizację charytatywną zapobiegającą samobójstwom The Campaign Against Living Miserably (Calm), wspieraną przez program ITV This Morning.

"Męskie samobójstwo i zdrowie psychiczne to poważny problem, którego nie można dłużej ignorować. To nie do przyjęcia, że tak wielu mężczyzn tragicznie odbiera sobie życie każdego tygodnia, a jednak tak mało ludzi mówi o tym. Mam nadzieję, że ta praca podkreśli tę szokującą statystykę i pomoże rozpocząć rozmowę." - podkreśliła dyrektor kreatywna agencji.

Akcja robi wrażenie, co o tym myślicie? Czy wywoła to dialog wokół tematu?

PS

Świat oszalał. Rozwój technologii zmienił nas nie do poznania. Śpimy ze smartfonami, dzień rozpoczynamy od przejrzenia mediów społecznościowych. Motorola w krótkim eksperymencie, z manekinami o ludzkich rozmiarach, rozważa, co może się stać, jeśli technologia „okradnie” nas z życiowych doświadczeń?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij