Zanim zdasz sobie sprawę, że to nie relaksacyjna muzyka, może być za późno. Ta kampania odbiera mowę, nie tylko ludziom...

Zanim zdasz sobie sprawę, że to nie relaksacyjna muzyka, może być za późno. Ta kampania odbiera mowę, nie tylko ludziom...

Zanieczyszczenie środowiska plastikiem to jedno z największych globalnych zagrożeń środowiska w XXI wieku. Organizacja Sea Shepherd stworzyła kampanię, która ma zwrócić uwagę na milion zwierząt, które giną w oceanach z powodu plastikowych śmieci.

Agencja współpracująca przy projekcie znalazła sposób, aby zwrócić uwagę wszystkich pokoleń na problem plastikowych odpadów. Spot zaczyna się od hipnotyzującego utworu, który wydaje się być idealny do ćwiczenia jogi, który stopniowo przeradza się w straszliwy widok…

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Oprócz spotu na potrzeby kampanii stworzono plakaty, które są równie sugestywne co film.

"Tworzywa sztuczne atakują oceany na niespotykaną dotąd skalę. Zabijają zwierzęta i przejmują siedliska. Ludzie są odpowiedzialni za wprowadzenie tej najbardziej śmiercionośnej substancji i jeśli nie powstrzymamy jej postępu, wkrótce oceany będą zawierały więcej plastiku niż żywych zwierząt” - dodaje do akcji Alex Cornelissen, globalny dyrektor generalny Sea Shepherd.

PS

Surfers Against Sewage to inna organizacja dbająca o środowisko. Proponuje zająć stanowisko przeciwko kulturze karmiącej wzrost Wastelandu – nowego kontynentu, który zagraża światu.

Wasteland nie powstał w wyniku przesunięcia się płyt tektonicznych, ale został zbudowany od podstaw przez nas. Jest w całości stworzony z plastiku i zalega na Pacyfiku.

PS2

Nie tylko plastik zalega w wodach. "Polluted Water Popsicles" to kampania społeczna, która na przykładzie lodów pokazuje, jak bardzo zanieczyszczone są wody Tajwanu. Ten niesmaczny widok budzi kontrowersje i pobudza nasze umysły. Zadaniem jest zwrócić ludzką uwagę na problem, jakim jest zanieczyszczenie wód.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij