"Piękno w prawdziwym życiu" to krok w kierunku przejrzystości w branży beauty. CVS z kampanią, w której nic nie zostało wyretuszowane

Kiedy wszystkie modowe firmy oficjalnie mówią o popieraniu różnorodności w świecie mody, to przejaw promowania „nowych norm” jest uznawany za sensację. Wciąż największą kontrowersją jest retuszowanie zdjęć modelek, które pojawiają się w kampaniach.

CVS (amerykańska firma branży farmaceutycznej i zdrowotnej) stanęło na wysokości zadania i stworzyło kampanię "Piękno w prawdziwym życiu". W reklamie nie ma modelek, które zostały wyretuszowane. Kampania pojawiła się trzy miesiące po tym, jak CVS ogłosiło, że zamierza zaprzestać prezentowania zdjęć, które zostały "znacząco zmienione" lub „ulepszone”, by poprawić proporcje, rozmiar, kształt lub inne indywidualne cechy modelek.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Aby zilustrować swoje zaangażowanie w autentyczność, CVS stworzyło specjalny "Znak piękności", który pojawi się na zdjęciach, które nie zostały w istotny sposób zmienione.

Kampania obejmuje outdoor, reklamę w prasie oraz social media.

PS

W ubiegłym roku uwagę specjalistów od reklamy i wszystkich kobiet na świecie zwróciła marka odzieżowa Asos, która pokazała w sieci zdjęcia pięknych kobiet w strojach kąpielowych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zdjęcia zaprezentowane przez markę nie są wyretuszowane! Modelki pokazują, jak w rzeczywistości wyglądają kobiece ciała.

PS2

Na takie samo rozwiązanie stawia Pirelli. W tym roku zaprezentowało kalendarz z gwiazdami bez retuszu. Pokazuje w nim, że kobiety nie tylko są piękne, ale także silne.

PS3

We wszystkich kobiecych pismach, ale także na forach internetowych i portalach plotkarskich znajdziemy porady mówiące, że seksowna bielizna potrafi dodać pewności siebie, nawet jeśli nikt oprócz nas samych jej nie widzi. Jednak, czy po przejściu operacji, chorób czy posiadaniu stomii kobiety nadal potrafią czuć się silne i seksowne?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij