Trash Isles - poznaj wyspę śmieci, której sam możesz zostać obywatelem

Trash Isles - poznaj wyspę śmieci, której sam możesz zostać obywatelem

Trash Isles to, obszar na północnym Pacyfiku, który jest tak zanieczyszczony plastikiem, że tworzy obszar wielkości Francji.

W światowy dzień oceanu Fundacja Tworzyw sztucznych Oceanu i LadBible złożyły wniosek do ONZ o uznanie Trash Isles jako oficjalnego kraju. W akcję zaangażowali się m.in. David Attenborough, Al Gore, czy Judi Dench, która została oficjalną królową wyspy. Stephane Dujarric, rzecznik sekretarza generalnego ONZ, określił projekt Trash Isles jako "innowacyjny i kreatywny sposób zwrócenia uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ponad 220 000 osób podpisało petycję, dzięki której stało się obywatelami miasta śmieci. "Trash Isles" ma swoją oficjalną flagę, walutę oraz paszporty, które tworzone są z materiałów pochodzących z recyklingu.

Kampania w konkursie Cannes Lions 2018 zdobyła Grand Prix w kategorii Creation of a New Brand Identity oraz 2 Złote Lwy, jednego Srebrnego Lwa, jednego Brązowego Lwa.

>>> Cannes Lions 2018: 27 kampanie nagrodzone Grand Prix [przegląd] 

PS Palau Pledge

Podczas Cannes Lions 2018 doceniono także inny projekt Palau Pledge, którego celem jest zwrócenie uwagi na zanieczyszczenia środowiska i ochronę przyrody. Aby wjechać na piękne ziemie Palau, należy podpisać przyrzeczenie prawne, przystemplować w paszportach i obiecać, że będzie się chronić środowisko. Chociaż Palau to małe państwo, jego wysiłki na rzecz złagodzenia skutków masowej turystyki można dostrzec w skali globalnej. Nowa Zelandia już wyraziły zainteresowanie stworzeniem własnego traktatu.

PS2 Greenpeace: Ocean of the future

A jak zwrócić uwagę dzieci na problem oceanów pełnych plastiku? Greenpeace stworzyło specjalne akwarium, za pomocą którego nieprzyjemnie zaskoczyła szkolną wycieczkę. O akcji więcej dowiecie się czytając: Stworzone przez Greenpeace akwarium przyszłości szokuje zwiedzających.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij