The Room: IKEA zwraca uwagę na problem przemocy wobec kobiet

The Room: IKEA zwraca uwagę na problem przemocy wobec kobiet

W ramach kampanii The Room, IKEA w swoim markecie zamknęła jeden z pokoi za zieloną ścianą, zza której wydobywały się odgłosy prawdziwych historii przemocy domowej.

We Włoszech co trzecia kobieta doświadczyła przemocy w rodzinie. Aby uświadomić społeczeństwu ten problem, 25 listopada 2017 roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, w markecie IKEA zamknięto jeden z pokoi za zieloną ścianą i umieszczono w nim specjalny wzmacniacz, który rozprzestrzenia dźwięk prawdziwych historii przemocy domowej. Na zielonej ścianie znajdował się napis: „Przemoc jest bliżej niż myślisz, czasami jest tylko ściana między tobą a nią”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kampania IKEA nagłośniła problem przemocy wobec kobiet i rozpoczęła debatę we Włoszech na temat zapobiegania dramatom, które dzieją się w wielu domach na co dzień.

Za realizację odpowiadała agencja DDB Italy.

PS

Co 40 sekund jedna kobieta w Polsce doświadcza przemocy. Centrum Praw Kobiet w listopadzie br. rozpoczęło kampanię, która miała na celu pokazanie, jak ważną rolę w społeczeństwie pełnią organizacje takie jak Centrum, pomagające kobietom doznającym przemocy i ich ich dzieciom.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij