Na warszawskiej Pradze pojawił się mural z butelką Coca-Coli

Na warszawskiej Pradze pojawił się mural z butelką Coca-Coli

Na ścianie kamienicy przy ul. Targowej 15 w Warszawie pojawił się mural przedstawiający kultową butelkę Coca-Coli. Jego autorem jest Piotr Młodożeniec, polski artysta sztuk wizualnych.

Stworzenie muralu na zlecenie marki Coca-Cola zostało zainspirowane wprowadzeniem kultowej już butelki konturowej do sprzedaży detalicznej w styczniu br. – dotychczas była ona dostępna jedynie w sektorze hotelarsko-gastronomicznym. Mural jest też częścią kampanii reklamowej „Ikona powraca”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Autorem malowidła jest Piotr Młodożeniec, artysta specjalizujący się w sztukach wizualnych. W 2001 roku zaprojektował na zlecenie Museum of the Seam w Jerozolimie znak Coexist, wykorzystując litery połączone z symbolami trzech największych religii. Znak ten wykorzystał m.in. Bono, lider U2, w scenografii jednej z międzynarodowych tras koncertowych.

Mural pojawił się na ścianie kamienicy przy ul. Targowej 15 w Warszawie.

zdjęcia: Łukasz Król

PS

Natalia Rak i Beata Śliwińska Barrakuz zaprojektowały swoje własne kolekcje ubrań dla marki Medicine. W ramach ich promocji artystki stworzyły barwne murale w Krakowie i Warszawie.

PS2

W 2013 roku Fundacja Urban Forms wraz z marką Cropp przygotowały konkurs na najlepsze zdjęcia murali Galerii Urban Forms.

PS3

Netflix został partnerem tegorocznego Marszu Równości i Poznań Pride Week. Na jednej z kamienic w centrum miasta powstał tęczowy mural z bohaterką serialu "Orange Is the New Black".

PS4

W Krakowie i Warszawie „Owoc Kultury” FRUGO pojawił się w zupełnie nowej odsłonie. W istotnych dla obu miast zagłębiach miejskiego życia powstały murale odwzorowujące layouty reklamy outdoorowej.

PS5

W kwietniu 2018 roku marka Magnum zaprezentowała kampanię, w której kształty lodów były sprytnie zintegrowane z artystycznymi reklamami zewnętrznymi.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij