Najciekawsze reklamy banków zagranicznych

Najciekawsze reklamy banków zagranicznych

Kreacje naszych rodzimych banków z pewnością nie są Wam obce, ale czy spotkaliście się kiedyś ze spotami tych zagranicznych instytucji? Dla nutki inspiracji wybraliśmy te reklamy banków, które szczególnie nas urzekły.

Już 11 kwietnia w Warszawie odbędzie się finał konkursu Złoty Bankier 2019, który nagradza banki za najlepszy spot reklamowy, projekty z zakresu CSR oraz komunikację z klientem w social mediach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Natomiast tylko do 17 marca można oddawać swoje głosy na wybrane projekty na stronie zlotybankier.pl. By ułatwić Wam wybór, przedstawiliśmy już te kreacje, które mają szansę na otrzymanie nagrody. Teraz, dla nutki inspiracji przedstawiamy najciekawsze reklamy banków zagranicznych, które szczególnie nas urzekły.

1. Barclays – Digital Safety

Dzwoni do Ciebie telefon z banku, odbierasz, jesteś poproszony o podanie kilku cyfr swojego numeru konta. Wydaje się, że to nic podejrzanego, prawda? Jednak w jaki sposób możemy mieć pewność, że rzekoma osoba z banku, z którą rozmawiamy, to nie żaden oszust? Londyński bank Barclays za pomocą tego spotu chciał udowodnić swoim klientom, jak niewiele potrzeba by zostać okradzionym przez osobę, która podszywa się pod bank.

2. U.S. Bank – The Power of Possible

Chwytająca za serce reklama U.S Banku pokazuje, że nawet jeśli nie w głowie nam branie kredytu hipotetycznego, to może jest jakaś inna osoba, dla której warto go w ogóle wziąć pod uwagę?

3. PayPal – Credit

Ta reklama, stworzona w 2017 roku, w zabawny reklamuje usługę PayPal Credit. Za pomocą klimatyzacji, której bohaterowie spotu natychmiast potrzebują z uwagi wysokie temperatury powietrza, pokazuje, jak szybkie i proste są pożyczki PayPal.

4. Capital One Bank – Cash Rewards

Kto by nie chciał jednoprocentowego zwrotu gotówki przy każdym zakupie i 50-procentowej premii rocznej za korzystanie z karty kredytowej? Bank Capital One zaprezentował swoją ofertę w zabawny sposób dzięki Jimmy'emu Fallonowi i uroczej małej dziewczynki.

5. Ally Bank – Seriously Anything

W miarę jak konsumenci przenoszą się z bankowości fizycznej do cyfrowej, narzędzia, które pomagają konsumentom zarządzać i oszczędzać pieniądze, również ewoluują. Bank Ally pokazuje kilka zabawnych i oczywiście wysoce przerysowanych sposobów na to, jak może dbać o oszczędności swoich klientów.

6. Sainsbury’s Bank – A Break From Mom’s Boredom & Monotony

Ten dwuminutowy spot banku Sainsbury’s na pierwszy rzut oka przypomina film dokumentalny o życiu zapracowanej matki, która zmęczona jest monotonią i brakuje jej czasu dla siebie. Co ciekawe, w reklamie nie pokazano na siłę usługi bankowej, lecz prawdziwe oddanie banku wobec swoich klientów.

7. Lloyds – 250th anniversary

Z okazji 250-lecia działalności banku Lloyds, które wypadało w 2016 roku, w spocie stworzonym w ramach tej okazji wykorzystano postać kultowego czarnego konia z logo banku i pokazano go w różnych w różnych sytuacjach na przestrzeni kilkuset lat.

8. NatWest – Cash machine

Ta reklama z 1991 roku może przyprawić niektórych o nostalgię. Podczas gdy tradycyjna gotówka szybko staje się przeszłością w dzisiejszym świecie, w 1991 roku to bankomaty były najpopularniejszym źródłem pieniędzy. Reklama banku NatWest pokazywała, jak szybko i sprawnie klienci rozsiani po całym kraju, mieli dostęp do swoich pieniędzy.

9. Barclays – Barclaycard waterslide

W 2008 roku płatności zbliżeniowe były dużą nowością. W Wielkiej Brytanii to właśnie bank Barclays jako pierwszy wprowadził je na rynek. Za pomocą porównania do zjeżdżalni wodnej, która zaczynała się w pracy bohatera reklamy i kończyła w jego domu, bank promował swoją usługę.

10. Capital One – Quicksilver card

I na koniec krótka reklama, w której Samuel L. Jackson reklamuje kartę kredytową banku Capital One. Nic dodać, nic ująć ;)

NowyMarketing jest patronem medialnym X edycji rankingu Złoty Bankier.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij