Sztuka promująca zdrowie na gdańskim muralu

Sztuka promująca zdrowie na gdańskim muralu

Murale to już nie tylko forma artystycznego wyrazu, ale też sztuka zaangażowana społecznie, zwracająca uwagę na ważne, uniwersalne tematy. W Gdańsku powstało właśnie wielkoformatowe malowidło naścienne, które w niecodzienny sposób promuje profilaktykę zdrowotną.

Pamiętacie, kiedy ostatni raz byliście u lekarza? Albo jak często robicie badania profilaktyczne? W dzisiejszych, zabieganych czasach nie pamiętamy o kwestiach zdrowotnych. Ba, czasem nawet je bagatelizujemy, bo nie mamy czasu, by udać się do lekarza.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nowy mural w Gdańsku ma za zadanie przypominać nam, jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie i wykonywanie profilaktycznych badań, które mogą uchronić nas przed wieloma chorobami. Na utrzymanym w nowoczesnej, dynamicznej stylistyce muralu, umieszczono aparat do rezonansu magnetycznego jako serce artystycznego przekazu. Na dziele widać też personel medyczny i przede wszystkim zabieganych przechodniów oraz hasło „Moda na zdrowie”.

– Właśnie dlatego do diagnostyki chcemy zachęcać poprzez niecodzienną formę, jaką jest mural i w ten sposób, „oswajać” temat wykonywania badań, pokazywać, że to ważna z punktu widzenia profilaktyki część życia. Często lekceważymy powtarzające się dolegliwości czy bolesne urazy, licząc na to, że same przeminą, a to poważny błąd. Pamiętajmy, że dopiero odpowiednia diagnostyka pomaga w skutecznym leczeniu, a tym samym w powrocie do zdrowia. Niestety w naszym kraju cały czas wiele osób trafia do lekarza zbyt późno. O diagnostyce warto pomyśleć nie tylko w momencie, gdy już coś nam dolega, ale również profilaktycznie, tym bardziej, gdy w naszej rodzinie występowały choroby dziedziczne – mówi Agnieszka Mastalerz z Centrum Medycznego Affidea, znajdującego się w gdańskiej Galerii Metropolia, gdzie powstał mural.

Mural o wymiarach 8,3 x 4,6 m wykonała Katarzyna Bogucka, ilustratorka, której prace można znaleźć m.in. na łamach prasy, w tytułach takich jak „Twój Styl”, „Przekrój”, „Zwierciadło” czy „Wysokie Obcasy". Zobaczyć można go na ścianach Centrum Medycznego Affidea mieszczącego się na pierwszym poziomie Galerii Metropolia (ul. Kilińskiego 4 w Gdańsku).

PS

Na ścianie kamienicy przy ul. Targowej 15 w Warszawie pojawił się mural przedstawiający kultową butelkę Coca-Coli. Jego autorem jest Piotr Młodożeniec, polski artysta sztuk wizualnych.

PS2

Netflix został partnerem zeszłorocznego Marszu Równości i Poznań Pride Week. Na jednej z kamienic w centrum miasta powstał tęczowy mural z bohaterką serialu "Orange Is the New Black".

PS3

W styczniu br. w centrum Warszawy w ramach akcji „Kobiety na mury” powstał mural upamiętniający Korę. Dzieło z wizerunkiem artystki będzie zmieniało się wraz z porami roku. Partnerem akcji jest Bank BGŻ BNP Paribas.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij