Greenpeace umieściło 350 kg plastikowych śmieci przed siedzibą Nestle w Warszawie

Greenpeace umieściło 350 kg plastikowych śmieci przed siedzibą Nestle w Warszawie

Greenpeace postanowiło w dobitny sposób uświadomić koncernowi Nestle, jak wiele plastikowych śmieci produkuje, umieszczając przed siedzibą firmy 350 kg odpadów z tworzyw sztucznych.

zdjęcie: facebook.com/greenpeacepl

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

15 kwietnia pisaliśmy o akcji Greenpeace wymierzonej w kierunku firmy Nestle. Jak podała organizacja, koncern w 2018 roku wyprodukował 1,7 mln ton opakowań z tworzyw sztucznych – jest to aż 13-procentowy wzrost w porównaniu do poprzedniego roku. W związku z tym Greenpeace stworzyło spot, w którym drwi z międzynarodowej firmy.

Dzisiaj, 17 kwietnia, organizacja opublikowała na swoim facebookowym profilu wiadomość o umieszczeniu przed siedzibą Nestle w Warszawie 350 kg plastikowych śmieci. Jest to kontynuacja międzynarodowej akcji wymierzonej w firmę.

Co więcej, na elewacji budynku, w którym mieści się siedziba Nestle, organizacja przykleiła duży transparent z napisem „#tochybatwoje, Nestlé”. Greenpeace tym samym domaga się od koncernu pełnej przejrzystości co do ilości wyprodukowanych plastikowych opakowań oraz przedstawienia konkretnych planów zmniejszenia ich zużycia.

PS

Organizacja ratująca życie morskich zwierząt przygotowała mocną kampanię, w której w dosadny sposób pokazało, co powoduje plastik wyrzucany do zbiorników wodnych.

PS2

Kanadyjska agencja Rethink przygotowała dla organizacji Greenpeace kampanię społeczną „Don’t suck the life from our oceans”, mającą na celu zwrócenie uwagi na to, jak szkodliwy wpływ na nasze środowisko ma wykorzystywanie plastikowych słomek na masową skalę.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij