Lego stworzyło klocki dla niewidomych dzieci

Lego stworzyło klocki dla niewidomych dzieci

Marka Lego już niebawem wprowadzi do swoich sklepów specjalne klocki, które będą pomagały niewidomym dzieciom w nauce alfabetu Braille’a.

Zestaw będzie składał z 250 elementów. Na każdym klocku będą znajdowały się wypustki używane w alfabecie Braille’a oraz duże, drukowane litery dla dzieci niedowidzących. Oprócz liter alfabetu, na klockach pojawią się też cyfry od 0 do 9 oraz wybrane symbole matematyczne. Co ważne, każdy element będzie pasował do klocków z innych zestawów, nie tylko tych przeznaczonych dla niewidomych dzieci.   

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pomysł na stworzenie takich klocków zaproponowały marce Lego dwie duńskie organizacje na rzecz osób niewidomych. Po przygotowaniu prototypu, firma ostatecznie współpracowała z brytyjską fundacją Leonard Cheshire, Królewskim Narodowym Instytutem Osób Niewidomych, oraz Norweskim Stowarzyszeniem Niewidomych i Niedowidzących przy stworzeniu finalnego zestawu klocków.

Na tę chwilę klocki testowane są w wybranych szkołach w Portugalii, Danii, Wielkiej Brytanii i Norwegii, a już niebawem trafią również do placówek w Hiszpanii, Niemczech i we Francji. Oficjalnie kolekcja trafi do sklepów Lego w 2020 roku.

PS

Producent klocków Lego wprowadza do sprzedaży limitowaną kolekcję ubrań dla osób dorosłych. Jej zakupu można dokonać tylko za pomocą aplikacji Snapchat.

PS2

Pod koniec sierpnia 2018 roku Lego wprowadziło ekologiczne klocki z trzciny cukrowej.

PS3

Zdarzyło się to każdemu, przynajmniej raz. Nadepnięcie bosą stopą na klocek Lego sprawdza, jak wielka jest Twoja granica bólu. Wielu uzna to za efekt uboczny zabawy, ale problem jest na tyle poważny, że firma Brand Station postanowiła, we współpracy z LEGO, wypuścić na rynek specjalne kapcie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij