Biedronka wprowadza biodegradowalne naczynia jednorazowe

Biedronka wprowadza biodegradowalne naczynia jednorazowe

Biedronka przygotowała dla mistrzów grillowania specjalną ofertę – w pełni biodegradowalne akcesoria, którym towarzyszy bogata oferta soczystych mięs w atrakcyjnych cenach. Produkty są już dostępne, w sam raz przed zbliżającą się wielką majówką.

Co jest potrzebne do mistrzowskiego grilla? Specjaliści dobrze wiedzą, że nie chodzi o temperaturę węgla czy podpałkę – tajemnica tkwi w radosnej atmosferze spotkania. Kiedy mamy już ją zapewnioną, pora pomyśleć o produktach. Tu z pomocą przychodzi Biedronka, która wprowadziła ofertę „Świętuj Dzień Grilla”. Składa się na nią zupełna nowość – ekologiczne sztućce, talerze, kubeczki i słomki, a także wyśmienite propozycje kulinarne, w sam raz na ruszt.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Odpowiedzialne grillowanie

Biedronka stawia na ekologiczne rozwiązania i wprowadza przyjazne środowisku innowacje – od teraz także w ofercie grillowej. Nowością w ofercie „Świętuj Dzień Grilla” są jednorazowe, biodegradowalne kubki, słomki, sztućce czy talerze, wyprodukowane bez wykorzystania nieodnawialnych źródeł energii, takich jak ropa naftowa.

Ekologiczne kubki i słomki do napojów wykonane są z materiału PLA, uzyskanego z kukurydzy lub z papieru z dodatkiem PLA. Jednorazowe sztućce wyprodukowano z drewna, talerze zaś z przyjaznych dla środowiska pulp trzciny cukrowej lub celulozowej. 

Dla nas, Polaków, grill to nie tylko okazja do smacznego posiłku na świeżym powietrzu, ale i szansa na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. To także polski sport narodowy, bo wokół grilla toczą się dyskusje na ważne dla Polaków tematy – wśród nich coraz częściej jest też troska o środowisko. Biedronka jako lider rynku również dba o ekologię. Przy okazji oferty grillowej wprowadziliśmy przyjazną dla środowiska linię akcesoriów grillowych. Co więcej, ekotalerze i kubki zapakowane są w folię z PLA, którą po zużyciu również możemy wyrzucić do pojemnika na odpady BIO. Nasze produkty są więc przyjazne środowisku – mówi Joanna Fyałkowska, kupiec w Jeronimo Martins Polska S.A.

PS

Koniec z plastikowymi słomkami, sztućcami i kubeczkami, które do tej pory towarzyszyły nam każdego roku latem. Lidl rezygnuje z tych produktów i w zamian na nadchodzący sezon grillowy proponuje sztućce biodegradowalne z dodatkiem otrębów lub talerze papierowe biodegradowalne.

PS2

W Biedronce już od 10 kwietnia dostępna jest wykonana z surowców z odzysku torba T-shirt. Sieć wprowadziła też nowe patyczki higieniczne wykonane z bawełny i papieru, natomiast z kosmetyków i środków czystości BeBeauty, Dentix i Cler Biedronka wyeliminowała plastikowe mikrogranulki

PS3

Lidl Polska kontynuuje rewolucję w temacie opakowań. W ofercie sieci pojawią się warzywa i owoce w opakowaniach biodegradowalnych i kompostowalnych przemysłowo. Klienci będą mogli zakupić m.in. BIO ziemniaki, BIO cebulę lub BIO marchew w pełni nadających się do recyklingu opakowaniach.

PS4

Polska firma Biotrem, produkująca biodegradowalne naczynia z otrąb pszennych, zrobiła furorę na największych kanadyjskich targach Green Living Show, poświęconych prostym rozwiązaniom do prowadzenia zdrowego i zrównoważonego stylu życia. Niedawno naczynia Biotrem zostały wprowadzone również do restauracji IKEA w CH Blue City w Warszawie.

PS5

Naukowcy z Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej opracowali innowacyjny materiał polimerowy, z którego wykonali sztućce. Testy wykazały, że są one tak samo trwałe jak ich plastikowe zamienniki, a przy tym w pełni biodegradowalne.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij