Auchan wprowadza „godziny ciszy” w sklepach w całej Polsce

Auchan wprowadza „godziny ciszy” w sklepach w całej Polsce

Najpierw akcję zainicjował częstochowski market Auchan, później w ślad poszły sklepy w Gdańsku, Włocławku i Rzeszowie – już wkrótce w hipermarketach marki w całej Polsce wprowadzone zostaną tzw. „godziny ciszy”.

„Godziny ciszy” to specjalnie wyznaczony czas na zakupy dla osób ze spektrum autyzmu. W tym danym momencie na terenie sklepu przyciemnione zostają światła, wyłączone są wszelkie komunikaty, muzyka oraz telewizory. Dodatkowo, otwarta zostaje również dodatkowa uprzywilejowana kasa dla klientów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Akcję „godziny ciszy” początkowo zainicjował częstochowski market Auchan wraz z organizacją „Daj mi czas”. Następnie inicjatywę wprowadziły sklepy marki w Rzeszowie, Włocławku, Gdańsku, Radomiu oraz Wrocławiu. Ostatecznie, „godziny ciszy” będą obowiązywały w hipermarketach brandu w całej Polsce. Kiedy dokładnie? Na tę chwilę wiadomo tylko, że każdy sklep w swoim rytmie wdraża inicjatywę.

PS

2 kwietnia, symbolicznie w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, Galeria Katowicka wprowadziła tzw. „ciche godziny”. Po raz pierwszy muzyka i reklamy na pasażach handlowych zostały wyłączone w godzinach 9:00-11:00. To kolejne udogodnienia dla osób ze spektrum autyzmu, przygotowane w obiekcie.

PS2

W listopadzie 2018 roku Carrefour poinformował o planowanym wprowadzeniu w swoich marketach tzw. „Cichej godziny”, czyli określonej pory, podczas której ograniczone są agresywne bodźce sensoryczne, tak aby osoby z autyzmem mogły czuć się bezpieczniej w sklepie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij