MSWiA ogłosiło konkurs na memy i gify

MSWiA ogłosiło konkurs na memy i gify

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji organizuje konkurs na memy oraz gify, które będą zwracały uwagę na na szkodliwość narkotyków i dopalaczy. Resort prosi o nadsyłanie prac… na płycie CD.

MSWiA jest inicjatorem kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, która jest skierowana głównie do młodych ludzi. By przekaz akcji faktycznie do nich trafił, resort postanowił zorganizować konkurs na memy internetowe oraz animacje GIF, zwracające uwagę na niebezpieczeństwa używania narkotyków i dopalaczy. Owe grafiki staną się wówczas częścią kampanii.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Co ciekawe, mimo że MSWiA ewidentnie stawia na nowoczesne środki przekazu, prosi o przysyłanie prac konkursowych na płytach CD.

Projekty memów oraz gifów można wysyłać jeszcze tylko do 6 czerwca. W obydwu kategoriach wyłonione zostaną po trzy najlepsze prace, za które resort przyzna nagrody takie jak miniwieża, tablet oraz hulajnoga.

Pełny regulamin oraz oświadczenie konkursowe znajduje się na stronie.

PS

W Poznaniu ruszyła kolejna edycja kampanii „Dopalacze to nie bajka”. W jej ramach nad Wartą pojawią się streetworkerzy, którzy będą uświadamiać młodym ludziom, jakie istnieją zagrożenia związane ze środkami psychoaktywnymi, natomiast na przystankach w całym mieście będzie można zobaczyć ostrzegawcze plakaty z hasłami nawiązującymi do dziecięcych wyliczanek.

PS2

Kojarzycie słynny mem z chłopakiem, który idąc za rękę z dziewczyną, odwracał się za drugą, mijającą ich kobietą? W marcu br. para z tej zabawnej grafiki znalazła się na banerach promujących nową politykę prorodzinną na Węgrzech.

PS3

W reklamie firmy Otto András Arató popularny „Dziwny Pan ze stocka” gra Harolda, postać opartą na serii zdjęć stockowych stworzonych kilka lat temu, na których wygląda, jakby się uśmiechał ukrywając swój ból.

PS4

Gif, który przyszedł na świat w 1987 r. za sprawą programisty Steve’a Wilhite’a, przestał już być tylko krótką animacją mającą bawić widza. To wciąż jeden z najpopularniejszych formatów w sieci, ale jego potencjał coraz bardziej widoczny jest w marketingu.

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij